Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Další požár kamionu na dálnici

Již podruhé za čtyři dny musela být uzavřena dálnice

6. března 2023 08:54 , aktualizace 09:25

Dálnice Doprava Hasiči

     V noci na dnešek po půl druhé došlo na dálnici D5 na úrovni Holoubkova ve směru z Prahy na Plzeň k požáru tahače kamionu. 
     "Oheň se šířil od zadní nápravy a částečně zasáhl i návěs s nákladem palet," uvedl tiskový mluvčí hasičů s tím, že lokalizace a likvidace požáru nebylo to jediné, co museli hasiči zvládnout.
     "V rámci zásahu jsme také přečerpali naftu z obou nádrží do náhradní nádoby. Škoda je předběžně stanovena na 950 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření, jako nejpravděpodobnější varianta se jeví technická závada," doplnil mluvčí hasičů.

     Dálnice byla po dobu zásahu uzavřena, před pátou hodinou ráno byl zprůjezděn jeden jízdním pruh.


Jedná se za několik dní již o druhý požár kamionu na dálnici, o prvním jsme informovali v článku:

Požár kamionu uzavřel dálnici D5

     V noci na pátek po třetí hodině došlo na 52. kilometru dálnice D5 z Plzně do Prahy mezí Holoubkovem a Mýtem k požáru kamionu. Oheň se v krátké době rozšířil na celé vozidlo, ze kterého během chvíle šlehaly několikametrové plameny.


     
      Na místo vyrazili hasiči ze dvou jednotek a dálnice byla uzavřena. 
     "Požár vznikl na tahači a postupně se rozšířil, až oheň zasáhl vozidlo v plném rozsahu. Oheň jsme dostali pod kontrolu za necelých dvacet minut od příjezdu první jednotky na místo. Na místo zásahu jsme si museli vzhledem k nízkým teplotám povolat SUS se sypačem.
      Kamion převážel karton, který jsme postupně ručně vyskladňovali a prohašovali. K likvidaci požáru došlo v 7:20, na místě ale stále zasahujeme, v současné době čekáme na techniku, která odklidí vynošený a prohašený materiál,"
 uvedl tiskový mluvčí hasičů. 

      "Dálnice je v současné době zcela uzavřená a je stanovená objízdná trasa přes Svojkovice. Na místě se tvoří kolony, upozorňujeme řidiče, aby využívali objízdnou trasu a počítali se zdržením. Na místě jsou policisté dálničního oddělení Svojkovice," uvedli nám policisté.

     Bohužel, jak ukazuje video našeho čtenáře, našlo se nemálo nezodpovědných řidičů, kteří záchranářskou uličku utvořenou ve vzniklé koloně neváhali zneužít. Tím si samozřejmě příliš nepomohli, ohrozili tak ale možný příjezd dalších jednotek, pokud by byly potřeba.

     Provoz na dálnici byl částečně obnoven před osmou hodinou ráno. Přesná příčina požáru je v šetření a výše škody přesáhne podle mluvčího hasičů milion korun. 

     Provoz byl obnoven až kolem druhé hodiny odpoledne.

Foto HZS a čtenář
Video čtenáři

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.