Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Další kamion skončil pod "Klatovskou gilotinou"

Dopravní nehoda na několik hodin zablokovala silnici

2. května 2022 12:16 , aktualizace 16:42

Doprava Hasiči Nehody

     Jako má Plzeň svůj fenomén v jízdě řidičů po kolejích, mají Klatovy svou "gilotinu na kamiony", o které jsme již v minulosti mnohokrát psali. Železniční viadukt v ulici 5. května na výjezdu z Klatov na Luby je přes veškeré značení maximální povolené výšky projíždějících vozidel místem, kde se řidiči zasekávají opravdu často. Pro veliký počet nehod s nákladními vozy tomuto viaduktu již ve facebookové skupině Klatovští začali přezdívat „klatovská gilotina na kamiony“.

     Nejinak tomu bylo i dnes před devátou hodinou ráno, kdy se pod viaduktem zasekl řidič jedoucí ve směru na Luby se soupravou tahače Volvo a návěsem.
     Na místo vyjeli policisté i hasiči a silnice musela být uzavřena. Hasičům se soupravu podařilo vyprostit kolem čtvrt na dvanáct, kvůli hrozbě sesunutí nákladu železných beden ale na místě probíhá jeho překládání, takže je silnice stále ještě uzavřena.
     Na místo vyjeli také drážní hasiči, kteří prověřili, že most ani železniční trať nebyly poškozeny.

    "Šestačtyřicetiletý cizinec s jízdní soupravou jel ve směru od centra města na Železnou Rudu, projížděl ulicí 5. Května, při podjíždění železničního viaduktu nerespektoval dovolenou výšku 3,7 metru a vjel pod železniční viadukt, kde zůstal s vozidlem zaklíněn. Při dopravní nehodě došlo k poškození kabiny i návěsu," popsala tisková mluvčí policie.
     Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, škoda ale byla odhadnuta na téměř čtvrt milionu korun.

     Silnice bude neprůjezdná přibližně do dvou hodin odpoledne a je stanovena objízdná trasa.

Foto: Petr Krisl a FB Klatovští

     Na tomto místě, ačkoli je označeno hned třemi dopravními značkami zakazujícími vjezd vozidel s výškou nad 3,7 metru a je již podobnými haváriemi vyhlášeno, minimálně k jedné takové každý měsíc dojde.

Galerie několika fotek z množství nehod, ke kterým pod tímto viaduktem došlo:


 

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost