Další velmi malé dítě vypadlo z okna

Během pouhých dvou dnů vypadlo již druhé dítě z okna, policisté i záchranáři důrazně apelují na rodiče, aby nepodceňovali bezpečnost

26. června 2021 14:35 , aktualizace 14:46

Záchranáři

     Dnes ráno došlo v Holýšově k pádu dítěte z okna, na místo vyrazili záchranáři, dítě na místě ošetřili a transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni k observaci. Ačkoli dítě spadlo zhruba ze sedmimetrové výšky, vše nasvědčuje tomu, že mělo obrovské štěstí a neutrpělo žádné vážné zranění. Vzhledem k věku dítěte a s ohledem na jeho rodinu, nemůže policie k případu poskytnout bližší informace, takže lze uvést pouze to, že šlo o velmi malé dítě, které ještě nemohlo chápat hrozící rizika.

     Protože jde již o druhý případ pádu dítěte z okna, a to za pouhé dva dny, chtějí policisté i záchranáři důrazně apelovat na rodiče. "Žádáme vás, abyste v těchto teplých dnech při větrání vždy zabezpečili okna či balkonové dveře bezpečnostními prvky a zabránili tak riziku pádu dítěte. Za další také nikdy nenechávejte malé děti bez dozoru dospělé osoby a vždy nad nimi mějte vizuální dohled," uvedla nám dnes mluvčí policie a záchranáři doplnili, že výjezdy k takto malým dětem vždy patří k těm nejhorším.

Páteční případ

     Včera krátce po poledni vyjížděli záchranáři a policisté k děsivému případu, kdy asi desetiměsíční batole vypadlo z okna domu v Majerově ulici v Plzni. Podle prvotních informací se batole protáhlo pod mříží na okně v asi patnáctimetrové výšce a vypadlo na ulici.
     Naštěstí ale dopad dítěte na zem zbrzdilo křoví, takže nejenže hrůzostrašný pád přežilo a dle předběžných informací dokonce i bez vážných zranění, což se při této výšce rovná zázraku. "Plačící dítě nemělo viditelná zranění a vážnější poranění nezjistila ani naše lékařka. Dítě jsme při vědomí transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
      Případem se samozřejmě zabývá i policie. Mluvčí nám uvedla, že policisté momentálně zjišťují veškeré okolnosti tohoto případu.


Foto: Ilustrační