Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Na nejbližších téměř dvacet let si raději nic neplánujte!" sdělili muži ve věznici

Dealer odsouzený za výrobu a distribuci drog, skrývající se před nástupem do vězení, byl zadržen přímo při dalším varu pervitinu

úterý 30. května 19:56 , aktualizace 20:05

Drogy Vazba Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


    Policistům se podařilo vypátrat za několik trestných činů odsouzeného a celostátně hledaného dealera pervitinu, který se několik měsíců vyhýbal nástupu do vězení.

    O mužově zadržení zásahovou jednotkou, při kterém byly krom pervitinu nalezeny i dva nelegálně držené samopaly vz. 61 Škorpion, jsme informovali již v roce 2021, kdy na něj byla rozhodnutím soudu uvalena vazba.
    Muž ale byl později z vazby propuštěn a souzen byl tak již na svobodě.

    Za spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy i nedovolené ozbrojování byl letos v březnu rozsudkem Krajského soudu v Plzni ve spojení s rozsudkem Vrchního soudu v Praze odsouzen k trestu odnětí svobody nepodmíněně k osmi letům a šesti měsícům.

    Muž však do věznice ve stanovené lhůtě nenastoupil, trestu se vyhýbal, a proto na něj byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

    Kriminalisté po něm intenzivně pátrali a zadržet se jim ho podařilo přímo při "varu" tedy výrobě pervitinu. "Minulý týden byl muž vypátrán a zadržen domažlickými policisty v obci Nemanice. V době zadržení dodělával další pervitin a větší množství drogy bylo u něj i nalezeno. To bude předmětem dalšího prověřování domažlických kriminalistů. Policisté odsouzeného po provedení dokumentace na místě a dalších nezbytných úkonů eskortovali do věznice k odpykání původního trestu," uvedla nám tisková mluvčí policie.
     Muže tak v blízké době čeká další soud.

Temná budoucnost

     Muž si tedy odsedí původní trest a jeho vykonání mu začne běžet nový. Vzhledem k tomu, že jeho původní trest je osm a půl roku a ten nový bude s největší pravděpodobností minimálně stejný, ale spíše větší, neměl by si muž na nejbližších téměř dvacet let dělat žádné plány.


O předloňském zadržení tohoto dealera jsme tehdy informovali v článku:

U pachatele byly nalezeny drogy i dva samopaly

     Ve středu 3. listopadu 2021 domažličtí kriminalisté po několikaměsíční intenzivní činnosti a shromažďování důkazů zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou v Postřekově  šestadvacetiletého muže. Ten minimálně od května letošního roku do současné doby vyrobil pomocí prekursorů a léků s obsahem efedrinu, které kupoval, pervitin a tuto drogu měl dále poskytovat dalším osobám v místě svého bydliště v Postřekově. "Při domovní prohlídce byly nalezeny věci k výrobě drogy pervitin, několik kusů injekčních stříkaček, skleněný tál, na kterém byla zjištěna krystalická látka vykazující přítomnost metamfetaminu a efedrinu a zelená rostlinná sušina," popsala tisková mluvčí policie s tím, že kriminalisté zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
     Státnímu zástupci podali policisté podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, soud návrh státního zástupce akceptoval, a tak je již obviněný umístěn ve vazební věznici. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

     Kriminalisté s tímto pachatelem ale ještě neskončili, zjistili totiž, že přechovával v místě bydliště dva samopaly vzor 61 Škorpion se zásobníky a náboji, ačkoliv není držitelem zbrojního průkazu, v této věci také zahájili úkony trestního řízení, tentokrát pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování, a na případu dále pracují.

Foto PČR a KP

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.