Foto

Demoloval byt a vyhazoval věci z okna

Agresivního a duševně nemocného muže museli zpacifikovat policisté

17. května 2022 13:18 , aktualizace 13:18

Záchranáři Městská policie

     Na oznámení o muži vyhazujícím věci z oken vyjížděli strážníci v neděli kolem páté hodiny odpoledne do Heyrovského ulice v Plzni.
     Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že zde psychicky nemocný muž v rámci nervového záchvatu z okna vyhodil několik kusů menšího nábytku, přepravek od piva a dalších předmětů. Mezitím ale došlo k jeho uklidnění a postarala se o něj žena ze společné domácnosti. Strážníci tedy pouze místo s ohledem na bezpečnost chodců ohradili páskou, povolali technický úřad k úklidu střepů a celý případ předali k dořešení správnímu orgánu.

     Policisté ale na stejnou adresu museli vyjíždět i v pondělí před devátou hodinou dopoledne, kdy bylo z domu nahlášeno, že tento muž demoluje byt a vybavení na společné chodbě. "Muž narozený v roce 1981 v rámci psychického záchvatu ničil vybavení v bytě, který obývá, a poté ještě na společné chodbě rozbil skleněnou výplň dveří," popsala tisková mluvčí policie, s tím že tentokrát už policisté muže na místě zajistili.

     Protože u muže, který je dle našich informací částečně zbaven svéprávnosti, zjevně došlo k psychickému záchvatu, byli na místo přivoláni i záchranáři.
     Bohužel muže se nepodařilo uklidnit a byl agresivní, takže mu policisté museli přiložit pouta, záchranářům ho museli pomoci naložit do sanitního vozu a asistovat museli i při jeho transportu na psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice Lochotín.

     Tisková mluvčí policie nám uvedla, že celá věc je dále řešena jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Foto čtenář

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost