Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Cizinecká policie v Plzni - pozvánka pro vás!

Víte co je heart-beat detektor nebo videospektrální komparátor? Zajímá vás, jak probíhají kontroly ubytoven nebo odhalování nelegálních migrantů?

Autor: Karel Aleš středa 29. května 08:26 , aktualizace 10:41

Policie

Partner článku – RK Salzmann


     V Plzeňském kraji trvale žijí desítky tisíc cizinců z nejrůznějších zemí světa, což s sebou pochopitelně přináší i určitou míru kriminality, kterou musí policie řešit.

     Protože dohled nad cizími státními příslušníky vyžaduje specializované znalosti i vybavení, je součástí Policie ČR i Odbor cizinecké policie, který plní právě úkoly související s odhalováním nelegální migrace, dále má na starost opatření vůči cizincům zdržujícím se na území České republiky v rozporu se zákonem a řešení trestné činnosti spáchané v souvislosti s překračováním státních hranic a s přeshraniční trestnou činností.

     Takzvaná "cizina" také řeší například dohled na dodržování ustanovení zákona o pobytu cizinců na území České republiky, odhalování nelegálního zaměstnávání i padělaných a pozměněných dokladů a listin či také pátraní po hledaných i pohřešovaných osobách.

Pokud vás zajímá práce Cizinecké policie, máme pro vás tip!
     Chtěli byste vědět, jak odhalují nelegální migranty podle tlukotu srdce pomocí heart-beat detektoru, jak poznají padělané doklady pomocí videospektrálního komparátoru, nebo si prohlédnout jejich speciálně vybavený vozový park? Máte nějaký dotaz, na který by vám mohli odpovědět přímo sami policisté?

     Zítra od tří až do šesti hodin odpoledne máte poprvé možnost přijít se osobně podívat!

Proč je práce cizinecké policie tak nesmírně důležitá?

     Jak asi naši pravidelní čtenáři vědí, neuplyne týden, abychom nepsali o trestné činnosti cizinců v Plzni, a to bohužel dokážeme mapovat pouze její zlomek, protože samozřejmě nedokážeme informovat úplně o všem. Také se nám ne vždy podaří zjistit, že za trestnou činností stojí právě cizinec a ne náš občan.

     Pochopitelně nemáme vůbec nic proti cizincům, kteří v naší zemi chtějí pracovat. Přiznejme si, že jednak je naše ekonomika potřebuje a také je tu dost práce, kterou naši lidé prostě dělat nechtějí.

     Problém však nastává, když cizinec, velmi často dovezený agenturou, pracovat přestane, buď protože nezvládá ani tu nejjednodušší manuální práci nebo se mu pracovat prostě jen nechce, případně přijde do práce opakovaně opilý či zfetovaný a je z firmy vyhozen.
     Cizinec velice rychle skončí na ulici, většinou bez prostředků a velmi často se nemá kam vrátit, protože v zemi původu nemá vazby a ani zázemí. Pro osobu bez znalostí jazyka a místních poměrů je pak velice těžké ne-li nemožné najít si práci a nové ubytování. Bohužel se tak velmi často se vrhne do trestné činnosti, většinou primitivní a násilné a nebo rozšíří řady našich bezdomovců.

     Pokud jsou cizinci u nás zaměstnaní a tedy i ubytovaní, je cizinecká policie o nich alespoň částečně informována. "Pokud jde o cizince ze zemí s vízovou povinností, musí dotyčný, ještě než přijede, doložit, kde bude bydlet. Cizinec ze zemí Schengenu má volný pohyb a hlásit místo pobytu musí až když je tady déle než třicet dnů," vysvětlila nám kdysi mluvčí cizinecké policie.

     Bohužel, pokud přijdou o práci, zmizí cizinci neznámo kam a jsou jen velmi těžko dohledatelní. Pokud se cizinec dopustí trestné činnosti, může odjet nejen do jiného města, ale také do jiného státu Schengenu a pátrání po něm je extrémně náročné. 

     Každému, tedy i laikovi, musí být jasné, že policista potřebuje ke své práci informace a místní znalost, kterou ale o cizincích nemá. Zjednodušeně řečeno, kdysi, pokud byl vybraný sklep, zašel si policista pro Lájoše odvedle a pokud byla v parku přepadena babička, podíval se, zda už z basy nepropustili Frantu Veverku. Dnes bohužel ten samý policista vstupní informace nemá žádné a pachatele jakékoli národnosti může mít doslova kdekoli.

     Děkujeme, že jste dočetli až jsem, snad každému je nyní již jasné, jak důležitá je práce těchto policistů, a proto budeme velice rádi, když je zítra společně s námi navštívíte na Slovanské aleji 26 v Plzni.


RK Salzmann

Rodinná firma s realitním zaměřením v plzeňském regionu. Prodej a pronájem: nemovitostí - byty | domy pozemků - stavební i hospodářské | komerčních nemovitostí - developerské projekty | obchody | haly