Desítky dětí jsou v nemocnicích - situace se dramaticky zhoršila

Záchranná služba nyní uvedla, že již hospitalizovali 50 dětí a 5 dospělých

23. července 2020 22:05 , aktualizace 23:01

Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Bohužel, situace v dětském táboře Machův mlýn u Chříče se zhoršila, tisková mluvčí záchranářů nám již v tuto chvíli potvrdila, že šestadvacet dětí je transportováno do nemocnice v Praze a dalších čtyřiadvacet dětí bude hospitalizováno v nemocnici v Plzni. Vážné zdravotní problémy již postihly také dospělé, záchranáři ošetřili a do nemocnice v Plzni transportovali již i pět dospělých osob.
     "Záchranáři ošetřili padesát dětí, všechny měly potíže jako průjem a zvracení. Žádné z dětí nebylo přímo ohroženo na životě. Tyto potíže byly pravděpodobně způsobeny konzumací špatného jídla," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Záchranáři a hasiči v tuto chvíli stále u případu zasahují a je zřizována telefonní linka pro dotazy rodičů dětí ze zasaženého tábora, číslo na ni je 377 672 201.

Původní článek:

     Dnes kolem šesté hodiny odpoledne vyjížděli záchranáři, hasiči i policisté do dětského tábora Machův mlýn, ležícího nedaleko obce Chříč na rozhraní našeho a Středočeského kraje, kde byly hlášeny zdravotní problémy, které postihly větší množství dětí.
     "Odpoledne se několika dětem z jedné z oddělených částí tábora udělalo špatně, začaly zvracet a stěžovaly si na bolest břicha. Přivolali jsme proto na místo záchranku," uvedl nám majitel střediska.

     Záchranáři po příjezdu na místo zjistili, že nevolnost, zvracení a bolesti břicha postihly celé osazenstvo této části tábora. Protože se jednalo o přibližně šest desítek dětí, událost začala být řešena jako hromadné postižení osob.

     Následně bylo rozhodnuto o odsunu všech dětí z této části tábora, s tím, že s nimi jako dozor pojedou vedoucí, které podle majitele potíže nezasáhly. Na místo byl proto povolán evakuační autobus hasičů, ke kterému byly děti kvůli špatnému přístupu transportovány sanitními vozy.
     Necelá desítka dětí, které byly ve vážnějším stavu než ostatní, byla transportována do nemocnice.

     "Zatím nevíme co se stalo, hned po prvních několika případech jsme se obrátili i na Krajskou hygienickou stanici, aby zde provedla šetření, naposledy tu byli na kontrole ani ne před dvěma týdny," řekl nám majitel střediska s tím, že na táboře jsou samozřejmě dodržovány veškeré hygienické normy i platná nařízení v rámci Covid19. 
     Z přibližně sto padesáti dětí, které ve středisku momentálně jsou, problémy postihly jen přibližně třetinu v konkrétní části. Pořadatelé nyní zvažují, zda předčasně neukončit turnus i v ostatních částech. Vše tak závisí na výsledcích vyšetření.
     Případem se začala zabývat i policie, která ve věci zahájila úkony trestního řízení a veškeré okolnosti události prověřuje.

     Momentálně čekáme na podrobnou zprávu Zdravotnické záchranné služby, kterou k článku připojíme, jakmile jí budeme mít k dispozici.

Foto: Dětský tábor Máchův Mlýn zdroj internet
Úvodní foto ilustrační z jiné evakuace dětského tábora

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…