Foto

Díky Bolde, díky Pavle

Včera opět společně vyrazili na pomoc lidem v nouzi

19. května 2017 10:34, aktualizace středa 6. prosince 21:18

Hasiči Hrdina

     Včera večer jsme informovali o pádu budovy v Domažlicích v Dukelské ulici, kde se s hlasitou, na stovky metrů daleko slyšitelnou ránou propadla celá střecha stodoly o velikosti minimálně 10 x 8 m.
     Psali jsme také, že hrozilo zavalení osob, a tak na místo okamžitě vyrazili policisté i hasiči se psem specializovaným na vyhledávání zasypaných lidí. Na místo tedy jako první psovod specialista vyrazil Pavel se svým labradorem Boldem z SDH Zbůch.

     Bold má za sebou pět let intenzivního výcviku a je specialistou na vyhledávání zavalených či zasypaných lidí, je mu už jedenáct let, takže je psím veteránem pomalu se těšícím na zasloužený odpočinek, ale jeho čich je stále vynikající a v kombinaci s moudrostí danou věkem z něj stále dělá výborného psího specialistu v tomto oboru.
     Boldův psovod Pavel je již také veteránem a to s velmi zajímavou minulostí. Jako mladý sloužil jako důstojník letectva - letovod u stíhaček, po odchodu z armády zůstal v Plzni a jako jeden z prvních začal v devadesátých letech budovat bezpečnostní složky předcházející ještě neexistující Městské policii. Nyní pracuje jako profesionální hasič a ve svém volnu ještě navíc slouží jako dobrovolný hasič - psovod.
     Oba parťáci tedy včera dorazili na místo a Pavel po poradě s velitelem zásahu z profesionální jednotky HZS Domažlice a krajským řídícím důstojníkem HZS prohlédl sutiny a nasadil Bolda.

     Po Boldově pečlivé prohlídce sutin tak mohl Pavel prohlásit, že místo je čisté, ale preventivně doporučil vyčkat příjezdu dalších kynologů, tentokrát z MP Praha, odkud přijel strážník Michal s psem Alexem a jeho kolegyně Romana s psem Spikem. Další psovod pak dorazil z Jihočeské záchranné brigády a všichni po kontrole prostoru potvrdili, že místo je čisté.

Jiní psi zase pomáhají seniorům, více zde: