Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Díky Vašku!

On své jednání považuje za samozřejmost, my ale myslíme, že takový čin veřejné poděkování jednoznačně zasluhuje

Autor: Jana Holá čtvrtek 30. května 16:46 , aktualizace pátek 14. června 14:31

Nehody

Partner článku – Ski klinovec


     O víkendu jsme informovali o muži, který přispěchal s plně vybaveným záchranářským batohem k dopravní nehodě ve Spáleném Poříčí a poskytl autem sraženému malému chlapci první pomoc.

     Nám se podařilo zjistit, že zachráncem byl Václav Frána, který pracuje jako příslušník Vězeňské služby ČR ve Věznici Plzeň od roku 2011 a je zde zařazen jako velitel eskorty. Václav ve svém volnu také již čtyři roky slouží jako First responder, což je člen systému dobrovolníků vyškolených v resuscitaci a první pomoci, kteří mohou v některých situacích dorazit na místo události dříve, než nejbližší volná výjezdová skupina ZZS.

     O Vaškově příkladném chování jsme v pondělí informovali ředitele věznice vrchního radu plk. Mgr. Drahoslava Červinku, který následně svého podřízeného za jeho příkladné chování ocenil a předal mu finanční odměnu.

     "Moc děkuji, mám z toho velkou radost, ale považuji jít komukoli pomoci za samozřejmost. Bylo to rychlé, slyšel jsem ránu a křik lidí, tak jsem vzal batoh a běžel tam," uvedl nám dnes Václav.


O dopraví nehodě jsme informovali v článku:

Dopravní nehoda - dítě vběhlo přímo před přijíždějící auto

     V neděli v půl jedné odpoledne došlo ve Spáleném Poříčí k dopravní nehodě, během které osobní auto srazilo dítě.

     Podle svědků mezi prvními na místo přispěchal muž s plně vybaveným záchranářským batohem a poskytl malému, asi osmiletému chlapci první pomoc. Samozřejmě zároveň s tím další svědci nehody volali záchranáře.

     "Zraněného chlapce jsme si převzali a transportovali jsme ho na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedli nám záchranáři s tím, že chlapec měl velké štěstí a zasáhlo ho pouze zrcátko vozu. Záchranáři také ocenili práci svědka, který se o dítě na místě postaral, mělo se jednat o příslušníka Vězeňské služby ČR, který měl ve svém vozidle plně vybavený záchranářský batoh.

     Podle informací z místa mělo k dopravní nehodě dojít tak, že chlapec zřejmě bez rozhlížení vběhl na vozovku přímo před přijíždějící auto. Okolnosti nehody ale v tuto chvíli stále ještě šetří policisté, takže oficiálně můžeme pouze uvést, že u řidiče policisté vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami.

 

Ski klinovec

Největší lyžařsky propojený areál v ČR. Přes 31 km sjezdovek všech obtížností. 5 lanovek z toho 3 s oranžovou bublinou. Luxusní večerní lyžování na modré sjezdovce dlouhé 1,5km a s nejnovější lanovkou s vyhřívanými sedadly. Lyžařská škola s dětským parkem s posuvnými pásy v Jáchymově.