Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Video

Díky za vodu, hasiči!

Navštivte s námi desítky těch nejobětavějších mužů z Plzně

15. října 2019 12:38 , aktualizace 13:33

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

Plzeň dluží hasičům za hodně

     Včera jsme celý den informovali o problému s pitnou vodou, který Plzeň nezažila od konce druhé světové války. Málokdo ale ví, co se dělo v noci. Desítky hasičů tvrdě makaly, aby nám všem z kohoutku tekla pitná voda. Samozřejmě jsme v noci byli hasiče na místě navštívit a vy se teď můžete podívat na video.
     Komu naše obrovské poděkování patří? Profesionálním hasičům z celé Plzně, kterým na pomoc přijeli kolegové ze Středočeského i Karlovarského kraje, mimo jiné jsme viděli hasiče ze Zbirohu, Tachova nebo z Kladna.
     Nesmíme z žádném případě zapomenout i na dobrovolné hasiče! Tedy chlapy, kteří po své práci a ve svém volnu šli nám všem pomoci zadarmo a právě ti, pak měli v noci tu nejhorší práci, lezli po svahu a neustále dokola kontrolovali stovky a stovky metrů hadic, zda nedochází k úniku vody, které zde protékalo 260 litrů za vteřinu! Tyto obří hadice mají průměr 150 a 200 milimetrů. Na místě bylo dobrovolných deset jednotek a tito hasiči si skutečně sáhli až na dno svých sil.

Platíme za něčí zbabělost

     Smutné na tom všem je, že nyní všichni platíme za zbabělost a nezodpovědnost firmy, která, ač o obrovském úniku jedu a o kontaminaci vody věděla již od úterý minulého týdne, až do zásahu odboru životního prostředí klatovské radnice nepodnikla žádné kroky.

Situace dnes

     Dnes ráno nás informoval mluvčí hasičů, že jsou stále na místě.
     Vše ale bude již brzy končit, Vodárna Plzeň začne dnes odpoledne znovu pouštět do své úpravny vodu z řeky Úhlavy.  Reaguje tak na skutečnost, že během pondělí 14. října a v noci na úterý 15. října výrazně klesly hodnoty nebezpečných látek v řece. Parametry takzvané surové vody z Úhlavy nyní odpovídají běžným podmínkám.

Vše o případu zde: 

Otrava vody v Plzni

Otrava vody v Plzni

14. 10. 2019, 16:40, aktualizace 14. 10. 2019, 18:43

Odpoledne opět zasedal krizový štáb Plzně a máme nové informace


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.