Foto

Divočák zapřičinil hromadnou nehodu

Dvě zraněné ženy museli do nemocnice transportovat letecky

středa 9. října 08:42 , aktualizace 11:07

Doprava Nehody Záchranáři Zvířata

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes před šestou hodinou ráno došlo na silnici 22 mezi Kdyní a Spáňovem na úrovni Koutu na Šumavě k dopravní nehodě tří osobních vozů. Nehoda začala střetem jednoho z vozidel s divočákem.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky a protože zde byla hlášena vážnější zranění, vzlétl i vrtulník LZS.
     Záchranáři si do péče převzali dvě zraněné ženy, které byly s vážnými poraněními transportovány do nemocnice.
     "Z místa nehody jsme transportovali cestou LZS dvě ženy ročník 1972 a 1969, obě při vědomí a s podezřením na úraz páteře a hrudníku, do Fakultní nemocnice Lochotín na Emergency," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Silnice byla po dobu zásahu zcela uzavřena, v současné chvíli je provoz řízen kyvadlově.
     Policisté na místě šetří průběh a okolnosti nehody.

Aktualizace: 
     "Od Domažlic na Kdyni jela šestapadesátiletá řidička s vozidlem značky Fiat Punto, které z levé strany vběhlo do jízdní dráhy divoké prase a došlo ke střetu. Vlivem střetu došlo k odražení zvířete zpět do levého jízdního pruhu, kde došlo k jeho střetu s vozidlem Škoda Octavia sedmačtyřicetileté řidičky jedoucí od Kdyně na Domažlice.
     Řidička vozidla Škoda zastavila u okraje komunikace a vystoupila, šla k pravé části svého vozidla a v danou chvíli jela devětačtyřicetiletá žena s vozidlem značky Citroën s nímž narazila do odstaveného vozidla,"
popsala tisková mluvčí policie.
     Odstavené vozidlo Škoda bylo odraženo vpravo do silničního příkopu, kde narazilo do stromu.
     Vlivem nárazu došlo ke zranění řidičky vozidla Škoda a řidičky Citroenu.
     Podle mluvčí policie byly dechové zkoušky u všech řidiček provedeny s negativními výsledky a odhadnutá hmotná škoda činí 190 tisíc korun.

Foto: Hasiči

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!