Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Čelní střet vozů, jeden řidič je mrtvý, druhý v kritickém stavu

Hasiči vyprošťovali dva muže, bohužel ale i přes veškerou snahu všech na místě jeden z nich nepřežil

Autor: Karel Aleš čtvrtek 7. března 19:24 , aktualizace 19:31

Nehody Smrt

     Dnes před čtvrtou hodinou odpoledne došlo na silnici II/22 vedoucí z Klatov na Loučim, zhruba na úrovni Dlažova, k velmi vážné dopravní nehodě, během které se čelně střetly dva osobní vozy.
     Z místa bylo hlášeno vážné zranění a zaklínění osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a byl vyslán i vrtulník letecké záchranné služby.

     Hasiči museli z každého vozu vyprostit jednoho muže, zároveň také zajistili prostor a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si převzali dva zraněné.

     "My jsme si na místě převzali laicky prováděnou resuscitaci u zaklíněného muže v jednom z vozidel. Bohužel ale po vyproštění hasiči z vozidla u muže narozeného v roce 1947 lékař vyhodnotil četná devastující zranění, kterým muž na místě podlehl.
     Muže narozeného v roce 1953 si převzali letečtí záchranáři," uvedla mluvčí záchranářů.

     "Muže jsme v kritickém stavu a uvedeného do umělého spánku transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," doplnila informace mluvčí letecké záchranné služby.

     Silnice byla v prostoru u Dlažova zcela uzavřena a objízdná trasa pro osobní vozy byla vedena z Libkova přes Běhařov.

     "Řidič vozidla Renault narozený v roce 1947 jel směrem od Domažlic na Klatovy a z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem Škoda řidiče narozeného v roce 1953. Na místě došlo po střetu k úmrtí řidiče vozidla Renault," sdělila nám mluvčí policie s tím, že dopravní nehodu na místě šetřili klatovští dopravní policisté a případ si dále převezmou kriminalisté, kteří nařídí soudní pitvu zemřelého.


Jedná se během dvou dnů tak již o druhou dopravní nehodu se smrtelnými následky:

Při vážné nehodě zemřela řidičova maminka

     Ve středu před sedmou hodinou ráno došlo na silnici III/18711 mezi Hnačovem a Plánicí na Klatovsku k velmi vážné dopravní nehodě, během které osobní vůz značky Mazda vyjel ze silnice, narazil do stromu a betonové vpusti, a poté se ještě převrátil na střechu.

     Z místa bylo hlášeno vážné zranění osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. Hasiči zajistili prostor nehody a z vozu vyprostili starší spolujezdkyni i řidiče, podle našich informací matku se synem.

     Řidič při nehodě utrpěl zranění, se kterými byl transportován do nemocnice, žena však bohužel utrpěla natolik vážná zranění, že už jí nebylo pomoci. "My jsme z místa transportovali muže narozeného v roce 1966, který utrpěl středně těžká zranění, na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Žena narozená v roce 1931 byla nejprve na místě laicky resuscitována, záchranáři poté v resuscitaci pokračovali další dvě desítky minut. Přes veškeré jejich úsilí se jim u ženy nepovedlo obnovit životní funkce a lékařka konstatovala úmrtí ženy na místě," dopnila mluvčí záchranářů.

     Na místo byl povolán koroner k ohledání těla zemřelé a kriminalisté.

     "Řidič narozený v roce 1966 jel směrem na obec Plánice, pravděpodobně sjel pravým kolem do příkopu a při pokusu z něj vyjet strhl řízení, následkem čehož vjel do protějšího příkopu, kde narazil do stromu a betonové vpusti. Spolu s mužem cestovala ve vozidle žena narozená v roce 1931, která při nehodě utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedla k nehodě tisková mluvčí policie s tím, že řidič měl dechovou zkoušku na alkohol negativní a policisté se nehodou samozřejmě dále zabývají.

     Silnice byla po dobu zásahu záchranných složek uzavřená, nyní již je místo průjezdné.

Foto HZS