Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidička smetla cyklistu

Okolnosti dnešní ranní vážné dopravní nehody v tuto chvíli šetří policisté

Autor: Petr Novák pondělí 13. května 06:40 , aktualizace 08:17

Cyklista Nehody


     Dnes ráno před šestou hodinou došlo v Dobřanech na silnici č.180 vedoucí z Dobřan na Chotěšov 
k velmi vážné dopravní nehodě.
     Z místa byl hlášen střet osobního vozu s cyklistou. Na místo okamžitě po nahlášení události vyjeli záchranáři, policisté, jednotka dobrovolných hasičů města Dobřany a profesionální hasiči ze stanice Přeštice.

     "Při našem příjezdu byla zraněná osoba již v péči záchranářů, kterým jsme asistovali při poskytování první pomoci a kyvadlově řídili dopravu. V tuto chvíli již na místě zůstává pouze jednotka z Dobřan," uvedl nám tiskový mluvčí hasičů.
     Cyklista byl po ošetření na místě transportován do nemocnice. "My jsme na místě ošetřili muže narozeného v roce 1960, který utrpěl středně těžké zranění, a transportovali jsme ho na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," doplnila informace mluvčí záchranářů.

     Podle informací z místa došlo k nehodě tak, že řidička osobního vozu jedoucí proti vycházejícímu slunci přehlédla před sebou jedoucího cyklistu a zezadu do něj v plné rychlosti najela. 

     Okolnosti nehody na místě šetří policisté, jejich vyjádření doplníme hned, jak bude k dispozici.

Aktualizace:

     "Řidička narozená v roce 1964 jela s vozidlem Renault na kruhovém objezdu ve směru od Chotěšova a dle prvotních informací zřejmě přehlédla cyklistu narozeného v roce 1960 jedoucího po kruhovém objezdu, kterému nedala přednost v jízdě. Došlo ke střetu s cyklistou, který utrpěl zranění a byl převezen k lékařskému ošetření. Dechová zkouška u řidičky byla negativní a u cyklisty byl nařízen odběr krve. Příčinou a veškerými okolnostmi dopravní nehody se zabývají policisté z územního odboru Plzeň venkov," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto: HZS, JSDH

Inter distribution

Prodejce špičkových značkových klasických i farmářských skleníků a doplňků k nim - přímý dovozce. Vše pro zavlažování skleníků i zahrad. Poradenství a servis.