Foto

Čelní střet skončil převrácením jednoho z vozů a zaklíněním ženy

Při dopravní nehodě byly zraněny tři ženy, jednu z nich museli z vraku vyprošťovat hasiči a do nemocnice ji transportoval vrtulník

Autor: Petr Novák pondělí 8. července 15:46 , aktualizace 16:01

Nehody

Partner článku – G.O.A.T.


     V pátek 5. července krátce po páté hodině ráno došlo na silnici číslo I/21 u Františkových Lázní k dopravní nehodě dvou osobních automobilů z nichž se jeden po střetu převrátil na střechu.

     Z místa bylo hlášeno možné vážné zranění několika osob včetně zaklínění jedné z nich, takže k nehodě vyjely nejen všechny záchranné složky, ale byl povolán i vrtulník LZS z letiště Líně. 

     Hasiči museli použít hydraulické nástroje k vyproštění zraněné osoby a zároveň hned vedle místa nehody připravit prostor pro přistání záchranářského vrtulníku. Současně samozřejmě také zajistili prostor nehody a provedli protipožární opatření i likvidaci uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu.

     Při dopravní nehodě utrpěla šestačtyřicetiletá řidička převráceného vozu vážná zranění, se kterými byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.
     Devatenáctiletá řidička i její čtyřiačtyřicetiletá spolujezdkyně utrpěly středně těžká zranění, se kterými byly transportovány do nemocnice pozemní cestou.

     "Devatenáctiletá řidička osobního vozu značky Hyundai jedoucí z Chebu ve směru na Vojtanov se zřejmě plně nevěnovala řízení a přejela do protisměru, kde následně narazila do protijedoucího osobního vozidla značky Dacia, které řídila šestačtyřicetiletá žena. Po nárazu bylo vozidlo Dacia odraženo do betonového můstku, kde se následně převrátilo na střechu," popsal nehodu mluvčí policie s tím, že policisté u devatenáctileté řidičky provedenými zkouškami vyloučili požití alkoholu i drog. U řidičky osobního vozidla značky Dacia vzhledem k rozsahu jejích zranění nešel test provést a byl proto nařízen odběr krve v nemocnici.

Foto HZS a PČR

G.O.A.T.

Naše realitní kancelář je tady, abychom vám pomohli uskutečnit vaše sny o novém bydlení. S mnohaletými zkušenostmi na trhu s nemovitostmi jsme se stali spolehlivým partnerem pro prodej, pronájem a správou nemovitosti.