Foto

Zraněný dravec i teprve osmnáctiletý řidič

Cestou k uvázlému dravci hasiči nalezli vrak vozu se zraněným řidičem

31. května 2023 21:09 , aktualizace čtvrtek 1. června 10:16

Hasiči Zvířata Doprava Nehody


     Včera kolem půl sedmé v podvečer vyjížděli hasiči z Nepomuku a Klatov do Hradiště, kde byl nahlášen dravý pták uvázlý na stromě ve výšce asi 15 metrů.

     Vše se ale změnilo, když Klatovští hasiči cestou k zásahu projížděli po silnici z I/20 z Nepomuka na Kasejovice, kde u Podhůří nalezli v příkopu havarované vozidlo a u něj zraněného mladíka.

     Hasiči samozřejmě u nehody zastavili, zajistili prostor, provedli protipožární opatření a poskytli zraněnému předlékařskou péči, než ho předali do péče přivolaným záchranářům.

     Jak k dopravní nehodě, po které zdemolovaný vůz skončil na boku v příkopu, došlo, popsala tisková mluvčí policie: "Osmnáctiletý řidič s osobním automobilem Peugeot jel ve směru od obce Nepomuk na Kasejovice. Při jízdě po přímém úseku údajně vlivem náhlé zdravotní indispozice vyjel vlevo do protisměru a následně vlevo mimo komunikaci, kde havaroval v silničním příkopu."

     Ještě před transportem do nemocnice byla u řidiče provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem a policisté se nehodou dále zabývají.

     Následně hasiči pokračovali k původnímu zásahu, kde se lezcům podařilo k uvázlému dravci vystoupat, vyprostit ho a snést na zem. Poté bylo poraněné káně předáno do péče Záchranné stanice živočichů v Nepomuku.

Foto KP a HZS

 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.