Foto Video

Ranní mlhy a námraza silnic si vybírají první oběti

Policisté varují před nepřizpůsobením rychlosti na podzimních silnicích

12. listopadu 2021 11:23 , aktualizace 11:23

Doprava Nehody

Partner článku – Mraknet

     Policisté varují, že v těchto dnech je téměř každé ráno a dopoledne mlha a často i namrzají vozovky. Stoupá tedy počet nehod jak těch drobných, které se obejdou bez zranění osob, tak i těch, kdy jsou následky tragické.

     Včera ráno došlo na silnici mezi Meclovem a Březí k havárii osobního vozu. "Řidič Peugeotu jedoucí od Meclova na Březí nepřizpůsobil rychlost vyjel mimo komunikaci, narazil do telefonního sloupu, který přerazil, a pak havaroval v poli," popsala tisková mluvčí policie.

     Včera dopoledne došlo například k havárii devatenáctileté řidičky vozidla Seat jedoucí ve směru od Svržna na Hostouň. "Dívka nepřizpůsobila rychlost vozidla svým schopnostem i stavu pozemní komunikace a při projetí pravotočivé zátočiny vyjela s vozidlem vlevo mimo komunikaci, kde havarovala v silničním příkopu," popsala nehodu mluvčí policie s tím, že dechová zkouška na alkohol byla u dívky negativní. Řidička utrpěla lehká zranění a byla převezena k pozorování do nemocnice.

     Další havárie se včera dopoledne odehrála i v Plzni Radčicích za zatáčkou u restaurace u Fišerů, kde řidič v levotočivé zatáčce nezvládl řízení a skončil v plotu přímo proti z výjezdu z parkoviště místního COOPu. Podle místních měl řidič velké štěstí, že na chodníku zrovna nikdo nebyl, běžně tou dobou prochází místem děti z místní mateřské školky na procházce.
     "Řidič narozený v roce 1995 s vozem Renault Megane dostal smyk a narazil do oplocení," uvedla mluvčí policie a doplnila, že požití alkoholu bylo u řidiče vyloučeno a věc byla vyřešena na místě v příkazním řízení.

     Bohužel nechyběla ani tragická dopravní nehoda, při které po desáté hodině dopoledne nákladní vozidlo jedoucí směrem na Plzeň na silnici 27, tedy hlavním tahu z Plzně do Klatov, u odbočky na Chlumčany náhle vyjelo z jízdní dráhy, najelo do autobusové zastávky  a během toho smetlo a na místě usmrtilo muže.

Veškeré podrobnosti k této tragické nehodě jsou zde:

Aktualizace článku: Náklaďák smetl zastávku - jeden mrtvý

Aktualizace článku: Náklaďák smetl zastávku - jeden mrtvý

12. 11. 2021, 14:27, aktualizace 12. 11. 2021, 14:37

Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.