Foto

Policisté i hasiči včera prožili déjà vu!

Dva bavoráky, dva devatenáctiletí řidiči, dva sloupy a naštěstí jen jedna zhaslá čtvrť

úterý 5. října 21:57 , aktualizace středa 6. října 09:37

Nehody

Partner článku – Klimahome

     Policisté i hasiči si včera zcela oprávněně mohli myslet, že prožívají déjà vu. V Plzni totiž došlo ke dvěma téměř totožným haváriím během pouhé hodiny. V obou figuroval vůz BMW, devatenáctiletý řidič a sloup.

     K první havárii došlo kolem deváté hodiny večer na Vejprnické ulici, kde devatenáctiletý řidič jedoucí vozem BMW směrem od centra nezvládl při průjezdu zatáčkou na mokré vozovce řízení, dostal smyk a havaroval do sloupu veřejného osvětlení. Náraz poškodil krom vozu i elektrický rozvod a došlo tak k výpadku veřejného osvětlení v části Skvrňan. Ačkoli havárie vypadala hrozivě, mladý řidič, ani dvě dívky, které s ním ve voze cestovaly, neutrpěli zranění.
      K havárii vyjeli hasiči, kteří zajistili místo události, provedli protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. Policisté u řidiče vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou a nehodu vyřešili na místě v příkazním řízení.

      K naprosto totožné dopravní nehodě pak došlo přesně o hodinu později na křižovatce U Prazdroje. Jiný devatenáctiletý řidič, také s vozem BMW zde při průjezdu zatáčky z Tyršovy ulice do ulice U Prazdroje na mokré vozovce nezvládl řízení, dostal smyk, vyjel na středový pás a narazil do sloupu trakčního vedení. I tento řidič z havárie vyvázl bez zranění. 
      I k této havárii vyjeli hasiči, kteří zajistili místo události, provedli protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. Policisté i u tohoto řidiče vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou a nehodu vyřešili na místě v příkazním řízení.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.