Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Čelní střet dvou aut, na místě šest zraněných včetně dvou dětí

Řidička Škody z neznámého důvodu přejela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím Volvem

27. května 2023 17:33 , aktualizace 19:07


     Dnes odpoledne v půl páté došlo ve Štěpánovicích, což je malá obec u Klatov, k velmi vážné dopravní nehodě dvou osobních vozů. Jednalo se o čelní střet a bohužel v jednom z vozů cestovaly i dvě děti.
     K nehodě okamžitě vyjely všechny záchranné složky a z letiště v Líních vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby.

     Na místě se nacházelo celkem šest zraněných osob, z čehož dvě byly malé děti ve věku asi pět a dva roky. Dvě osoby museli hasiči z vraku jednoho z vozů vyprostit bez použití hydraulických nástrojů. Všechny zraněné si pak převzali záchranáři, přičemž jednu ženu a jedno dítě přepravili letecky do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín a ostatní pak transportovali do nemocnic v Plzni či Klatovech pozemní cestou. Hasiči mezitím ještě provedli protipožární zabezpečení i zajištění místa nehody.

     "Mohu potvrdit, že jsme si převzali do péče celkem šest osob. Letecky jsme transportovali dítě ve vážném stavu se středně těžce zraněnou matkou na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Druhé dítě s lehčími zraněními v doprovodu matky, která nebyla účastníkem nehody, bylo směřováno na Akutní příjem téže nemocnice. Žena narozená v roce 1994 byla se středně těžkými zraněními transportována pozemní cestou na Akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni a ostatní byli transportováni do nemocnice v Klatovech," doplnila informace mluvčí záchranářů.

      Podle mluvčí policie k nehodě došlo tak, že řidička vozu Škoda Scala narozená v roce 1994 jedoucí ve směru od Plzně na Klatovy měla ze zatím neznámých důvodů přejet do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozem značky Volvo, které řídil muž narozený v roce 1974. Ve škodovce s řidičkou cestovala ještě spolujezdkyně narozená v roce 1951 a dvě děti. Ve Volvu pak s řidičem cestovala spolujezdkyně narozená v roce 1982. 

     Řidič i řidička měli test na přítomnost alkoholu negativní a dopravní policisté z Klatov se nehodou dále zabývají. Silnice byly v místě nehody zcela uzavřena asi na hodinu a půl.

Foto: PČR

 


KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.