Foto

Dnešní vichr zlomil i vánoční strom v Křimicích

Hasiči zasahovali kvůli větru na více místech Plzeňska

14. prosince 2017 17:29 , aktualizace 18:13

Hasiči

Partner článku – Mraknet

     Dnes dopoledne se Plzeňskem prohnal silný vítr, který má na svědomí několik zlomených stromů i Plzni i okolí, poškozený velký semafor v Plzni na Klatovské třídě nebo třeba padající omítku na Slovanské třídě.
     Dál byly hlášeny zlomené stromy v Draženově, u Stříbra a nebo také v Křimicích, kde mimo jiné stromy vítr zlomil i vánoční strom na náměstí, který se pak zřítil na chodník v ulici Průkopníků.
     Po jinak frekventovaném chodníku naštěstí nikdo nešel, došlo tak pouze k poškození osvětlení a ozdob umístěných na stromě.
     Pár metrů od místa pádu vánočního stromu, v zahradě restaurace Sára stejný poryv větru vyvrátil další smrk, který hrozil pádem na přilehlou hasičskou zbrojnici nebo na chodník.
     "Obrovský dík patří našim dobrovolným hasičům kteří okamžitě zareagovali a nebezpečně nakloněný smrk bezpečně odstranili a zároveň z chodníku odklidili a rozřezali padlý vánoční strom. Zítra necháme našimi pracovníky odvést odřezané větve a místo uklidíme.
     Musíme se omluvit všem Křimičákům, protože letos již nový vánoční strom nestihneme připravit i z důvodu rozbitých ozdob a poškozeného osvětlení. Věříme že naši spoluobčané tuto nepředvídatelnou situaci pochopí a pro letošní vánoce se spokojí s menším živým stromkem, který byl vysazen před dvěma lety několik desítek metrů od tradičního místa pro vánoční stromy,"
sdělil nám Mgr.Bc. Ladislav Plochý tajemník ÚMO Plzeň 5 - Křimice.Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.