Do chat se vloupal kvůli kořisti i přespání

Recidivista se ukrýval v chatách na Klatovsku, zadržen byl díky pozornému občanu

pondělí 10. ledna 15:24 , aktualizace 15:26

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Service

     K sérii vloupání do chat a rekreačních objektů došlo v posledním měsíci na Plánicku v Klatovském okrese. Pachatel se postupně vloupal nebo pokusil vloupat do celkem osmi objektů.

     "V době od 17. prosince loňského roku do 3. ledna letošního roku v obci na Plánicku vnikl do chaty po vypáčení vchodových dveří a poškodil další dvoje dveře, vnitřní prostory prohledal a odcizil pět masových konzerv, čtyři paštiky, zimní bundu, kalhoty, hodinky a další věci," popsala tisková mluvčí policie první případ s tím, že v chatě pachatel přespal, a pokračovala: "Do druhé chaty vnikl po vypáčení okenice a rozbití skleněné výplně okna, zapnul elektřinu, sledoval televizor, odcizil šest masových konzerv, vzal dvě dřevěné dýmky, čelovou svítilnu, zimní bundu a majitelům spotřeboval v kamnech připravené dřevo."
     Ve třetí chatě se pachatel pokusil vypáčit mříž ve vchodových dveřích a okenici, ale dovnitř se mu vniknout nepodařilo.
     Na silvestrovský večer se zloděj přesunul do Dehtína, kde poškodil několik dveří a kovovou mříž objektu, do kterého vnikl, uvnitř si zatopil i zde přespal a dům opustil následující den.
     V prvním lednovém týdnu pak zloděj neoprávněně navštívil čtyři chaty na Brčálníku. "Z první chaty odcizil láhev s alkoholem, v druhé nalezenými klíči odemkl garáž a odcizil pánské horské jízdní kolo, ve třetí si zatopil a odcizil dvě láhve s alkoholickými nápoji a svítilnu. U čtvrtého objektu poškodil vchodové dveře," uvedla mluvčí policie.

     Především díky všímavosti občana, který v pátek 7. ledna zaznamenal podezřelé jednání zloděje v obci Zelená Lhota, byl pachatel zadržen. Policisté zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže z obce u Vyškova, který je v celostátním pátrání a za majetkovou činnost byl již v minulých třech letech odsouzen a potrestán.
     Muž byl převezen na oddělení, kde byly provedeny další úkony a v jejich souvislosti policisté zjistili, že je podezřelý z vloupání do několika rekreačních objektů na různých místech Klatovska a případ si převzali policisté z oddělení obecné kriminality.
     Ve zkráceném přípravném řízení muž převzal od komisaře záznam o sdělení podezření z přečinů porušování domovní svobody a krádež, u těchto trestných činů dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu a poškozování cizí věci.

Foto ilustrační

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost