Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hodně moc nedočkavý motorkář - do konce zákazu řízení mu chyběl necelý měsíc

Kvůli pár dnům je teď mladý muž podezřelý ze spáchání trestného činu

Autor: Petr Novák středa 29. května 16:40 , aktualizace 17:05

Zadržení pachatele


     Svou nedočkavostí si na pořádný malér zadělal mladý motocyklista z Domažlicka. Na začátku května si policisté z obvodního oddělení Kdyně hlídkující v okolí Kolovče všimli po silnici jedoucího motocyklu, který nebyl opatřen registrační značkou.

     Hlídka se za motocyklistou pochopitelně ihned rozjela a policisté opakovaně dávali motorkáři výzvu k zastavení zapnutím světelného a zvukového výstražného zařízení umístěného na služebním vozidle.

     Řidič však těchto výzev neuposlechl a snažil se policejní hlídce ujet, přičemž po pár metrech odbočil doleva na polní cestu, kde však najel na terénní nerovnost, havaroval a byl policisty okamžitě zadržen.

     "Provedená dechová zkouška u motocyklisty vyloučila požití alkoholu před jízdou, kontrolou a šetřením na místě policisté však policisté zjistili, že se jedná o jednadvacetiletého muže, kterému byl uložen trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny," uvedla nám mluvčí policie.

      Mladý motocyklista musel být ale hodně netrpělivý, policisté totiž také zjistili, že do vypršení konce zákazu řízení mu zbývalo doslova jen pár dní, měl ho totiž do konce května.

      Na místo byli přivoláni domažličtí dopravní policisté a policejní vrchní inspektor z dopravního inspektorátu muži sdělil podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kdy za takové jednání může hrozit trest odnětí svobody až na dva roky.

Foto PČR


Za oponou

Jistota skvělého jídla a pití, vynikající gastronomické zážitky, unikátní a inspirativní prostředí... Chutě. Radost. Zážitky. ZA OPONOU.