Foto

Rychlá protidrogová akce v Toužimské

Policisté nový rok zahájili úspěšným zadržením dealera drog a jeho zákazník nakonec musel jít spát do sklepa

5. ledna 2017 10:51, aktualizace čtvrtek 5. ledna 16:57

Drogy Zadržení pachatele

     V neděli 1. ledna ve tři hodiny odpoledne vyráželi plzeňští policisté do Toužimské ulice číslo 22 na oznámení, že na ulici před tímto domem právě došlo k prodeji drog. Policistům se na místě podařilo zajistit kupujícího, pachatel však z místa utekl ještě před jejich příjezdem. Policisté po něm začali okamžitě pátrat a v rekordním čase pouhé jedné hodiny se jim podařilo dealera zadržet v Rabštejnské ulici.
     Dealerovi bylo v úterý 3. ledna sděleno obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a byl propuštěn ze zadržení. „Pětadvacetiletý pachatel je trestně stíhán, protože od měsíce prosince 2016 do dne 1. ledna 2017 v Plzni v ulici Toužimská, minimálně šestkrát opakovaně poskytl čtyřiatřicetiletému muži pervitin,“ uvedla k případu tisková mluvčí policie.      

     Vyšetřování se kromě kriminalistů zúčastnil i policejní psovod se psem vycvičeným na vyhledávání drog.
     Byt kupujícího, kterého se vyšetřování také týkalo, byl po dobu vyšetřování zapečetěn a střežen policisty OHS a obvodních oddělení. S uzavřeným bytem měl podle sdělení sousedů problém právě kupující, který se dožadoval vstupu a poté, co mu bylo hlídkou sděleno, že to do ukončení vyšetřování není možné, policisty začal urážet. Následně se podle našich informací měl odebrat nocovat do sklepa vybaven polštářkem.