Foto

Do tankomatů si chodili jako do kasičky, za dva měsíce nakradli přes sto tisíc

Poznáte muže na fotografiích?

9. srpna 2018 09:24 , aktualizace 09:34

Krádež Pátrání Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

      Jako do kasičky si pachatelé chodili pro peníze do tankomatů čerpacích stanic na Domažlicku v době od středy 23. května do středy 18. července.
      Tito dosud neznámí pachatelé se celkem sedmkrát vloupali do tankomatů čerpacích stanic v obci Hostouň, Bělá nad Radbuzou a Staňkov. Kriminalisté provedli ohledání míst činů a zajistili kriminalistické stopy. V průběhu šetření případu se jim podařilo získat kamerové záznamy pachatelů. 

     Vyhodnocením kamerového záznamu z automatu v Hostouni bylo zjištěno, že ve středu 23. května v 04:44 hodin přišli k tankovacímu automatu dva pachatelé, kteří byli maskovaní. Jeden z nich měl přetaženou pletenou čepici přes obličej a druhý měl přes obličej masku, pravděpodobně koženou. Tito dva společně vypáčili víko od automatu, ze kterého odcizili finanční hotovost a z místa odešli.
     Už za dvacet minut kradli v automatu v Bělé nad Radbuzou. Sem přišli od vlakového nádraží Bělá nad Radbuzou. Po vypáčení dvířek od pokladny tankovacího automatu ukradli peníze a utekli opět na vlakové nádraží.

     V neděli 3. června došlo k podobné krádeži ve Staňkově. Do tankovacího automatu čerpací stanice vnikli v 08:23 hodin dva maskovaní pachatelé. Jeden z nich měl na levé noze od kolene k chodidlu obvaz nebo sádru a měl při sobě francouzské hole. Zda se jednalo o zranění, či maskování není zřejmé. Zloději pak odcizili finanční hotovost.  

     K další krádeži došlo opět v Bělé nad Radbuzou, a to v pátek 29. června v 03:35 hodin. Tohoto vloupání se dopustil jeden maskovaný pachatel. Na levé ruce měl zřejmě obvaz na jednom z prstů. Pachatel páčidlem vytrhl bezpečnostní kameru i s držákem ze zdi a následně vypáčil dvířka tankomatu a odcizili z něj finanční hotovost.  

     Ve středu 18. července v 04:22 hodin došlo k dalšímu vloupání do tankomatu v obci Bělá nad Radbuzou. Dva pachatelé zde vypáčili dvířka automatu, ale nic neodcizili, nenacházely se v něm totiž žádné peníze. Z videozáznamu je patrné, že jeden z pachatelů je oblečen do zelených montérek, kdy na bundě má tmavší zelený pruh a na kalhotách jsou zřejmé světlejší záplaty. Na nohou má pantofle, kdy tyto by mohly být shodné s těmi, které má na nohou pachatel se zavázanou nohou při vloupání ve Staňkově. Obličej si zloděj opět maskoval.
     Druhý pachatel měl na sobě modrou bundu, tmavé kalhoty, tenisky s výraznými znaky a na hlavě kšiltovku tmavé barvy se světlým pruhem, obličej měl rovněž maskovaný.

     Celková škoda způsobená na odcizené finanční hotovosti ve všech případech činí více než 100 tisíc korun. Podle způsobu provedení vloupání je pravděpodobné, že se u všech případů jedná o stejné pachatele. Pachatelé mají maskovaný obličej a na rukou rukavice a hodina vloupání je ve všech případech kromě Staňkova téměř stejná.

     Domažličtí kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. Tímto policie žádá občany, kteří by poznali pachatele nebo kteří by mohli sdělit jakékoli informace týkající se těchto případů, aby kontaktovali policisty na bezplatné tísňové lince Policie České republiky 158. Mohli by tak napomoci objasnit trestný čin. 

Foto: PČR


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.