Dobrovolníci stále pátrají po toulající se šarpejce - pomozte i Vy!

Fenka se pohybuje převážně po Doubravce

10. ledna 2017 12:42, aktualizace úterý 10. ledna 15:03

Pátrání Zvířata

     Již skoro dva týdny probíhá v Plzni pátraní po volně pobíhající fence šarpeje černé barvy a stále se do něj zapojuje víc a víc lidí. Dobrovolníci pod vedením Michala Bockstefla, který zastupuje spolek Šarpej v nouzi, se ve spolupráci s městskou policií fenku snaží odchytit, ta je však velmi plachá a veškerým snahám o odchyt zatím uniká. „Šarpejové obecně snášejí mrazy velice špatně, jsou náchylní na nastydnutí ledvin a močového měchýře. Proto se vzhledem k počasí snažíme fenku co nejdříve odchytit a zajistit ji odpovídající péči,“ vysvětluje důvody své mimořádné snahy Michal Bockstefl.

     Fenka byla poprvé spatřena v tramvajovém depu na Slovanech, kde se ji bohužel neúspěšně pokusili odchytit strážníci odchytové skupiny městské policie. Od té doby byla několikrát spatřena na Doubravce mezi nemocnicí u Sv. Jíří a viaduktem mezi Albertem a Hornbachem, později dokonce u Tesca na Rokycanské ulici. Všechny další pokusy o její odchyt byly opakovaně neúspěšné, protože fenka je opravdu velmi plachá. „Kdyby ji kdokoliv viděl, ať se nesnaží ji sám odchytit, protože hned utíká pryč, ale ať ji sleduje a kontaktuje nás na čísle 739900147 nebo informuje městskou policii, která o celé situaci ví. Moc prosíme o obezřetnost noci jsou již velmi mrazivé a rádi bychom fenku dostali do tepla a bezpečí,“ upřesňuje Michal Bockstefl správný postup, pokud by někdo fenku zahlédl.

     V sobotu proběhla pátrací akce dobrovolníků, organizovaných ve Facebookové skupině Hledání a odchyt zatoulané šarpejky, bohužel fenku se sice podařilo najít, ale odchytit ne. V neděli se tak k akci připojila odchytová služba, na fenku však přes veškerou snahu pátrači nenarazili. Naděje se nicméně nevzdávají. „Fenka působí na pohled vitálním a zdravým dojmem, při posledním pokusu o odchyt dokonce utekla patnácti lidem. Máme tedy dojem, že si našla teplé místo na spaní, kde nocuje. To však situaci neřeší, snažíme se tedy dál,“ vysvětluje dál Bockstefl, který do pátrání zapojil i svojí rodinu.

     Pokud by jste fenku šarpeje černé barvy někde zahlédli, prosím pomozte dobrovolníkům a řiďte se pokyny, které na Facebooku zveřejnila Michalova žena Lenka, která s manželem pátrání a odchyt organizuje. "Jakmile jí někdo uvidí, at´okamžitě hlásí na uvedené číslo. Fenku jen sledujte pomalu pokud možno v autě, nevolat, nepískat a nesnažit se ji chytit, at´se nám zbytečně nevystresuje. My se v té chvíli pokusíme svolat partu lidí, která by pomohla se sledováním a budeme hned volat pana Bobála, s kterým máme smlouvu a případný odchyt zafinancuje spolek Šarpej v Nouzi, kam můžete poslat jakoukoliv částku, pokud chcete přispět na tuto akci (číslo transp.účtu 420 00 420/2010). Pan Bobál je s námi ve spojení a na zavolání by mohl stihnout přijet do dvou hodin. V tomto rozmezí se musíme pokusit fenku stále sledovat. Nevolejte panu Bobálovi sami, je dohodnuto, že veškerá komunikace musí jít přes nás.  Volejte stále na stejné číslo 739 900 147. Znovu moc chci poděkovat všem, kteří nám fandí a posílají povzbudivé komentáře, ale hlavně těm co intenzivně pomáhají fenku hledat s námi přímo v terénu. Jste prostě neuvěřitelní a vážím si vašeho času, obětavosti a hlavně víry v to, že ani po včerejším neúspěchu nic nevzdáváte a jste stále ochotni pokračovat."

    Za redakci se k prosbě připojujeme a držíme palce.

Foto ilustrační