Foto

Horko, že se i dodávka vyrazila vykoupat

Utopený vůz museli z požární nádrže vyprostit hasiči pomocí jeřábu

Autor: Karel Aleš úterý 18. června 14:28 , aktualizace 14:33

Nehody


     Dnes před jedenáctou hodinou dopoledne došlo v Benešovicích mezi Stříbrem a Borem k poněkud kuriózní situaci, kdy byli hasiči voláni k dodávce Volkswagen Transporter až po střechu potopené v místní vodní nádrži.

     Hasiči po příjezdu na místo prověřili, že se v dodávce nikdo nenachází a zahájili její vyprošťování. "Kolegové ze stanice Stříbro se do vody vydali v suchých oblecích a "na nádech" zajistili automobil zdvihacími popruhy. Samotná manipulace s vozidlem nebyla vůbec jednoduchá vzhledem k velkému množství bahna.
     Mnoho místa na ustavení vyprošťovacího jeřábu zde také nebylo a tak museli hasiči vozidlo několikrát posunout, aby bylo možné jej bezpečně vytáhnout. K únikům provozních kapalin do vody naštěstí nedošlo, ale i tak jsme pro jistotu instalovali na odtok z rybníku sorpčního hada,"
popsal nám akci mluvčí hasičů.

    Jak se dodávka do vody dostala, nám poté objasnila tisková mluvčí policie: "Řidička narozená v roce 1959 nezajistila při parkování vozidlo proti pohybu, to se rozjelo a sjelo do místní vodní nádrže. Událost se obešla bez zranění a dechová zkouška u řidičky byla negativní."

Foto HZS

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.