Aktuálně Foto Video

Domovní prohlídka u podezřelého Mária K. i pitva zabitého Petra J.

Podezřelý Mário K. čeká v policejní cele na sdělení obvinění

pondělí 8. ledna 14:44, aktualizace pondělí 9. dubna 08:33

AKTUALIZACE:

Pitva prokázala, že taxikáře Petra J. zabil Mário K.

Pitva prokázala, že taxikáře Petra J. zabil Mário K.

09. 01. 2018, 15:45, aktualizace 09. 01. 2018, 16:08

Policie u podezřelého žádala vzetí do vazby, soud vyhověl a obviněného do vazby poslal

Původní článek
    Policisté stále intenzivně šetří nedělní smrt plzeňského taxikáře Petra J., kterého měl zabít Mário K.

     Včera jsme informovali o svědectví kamaráda podezřelého muže, který tvrdí, že kamarád je nevinný, více je uvedeno ve včerejší aktualizaci původního článku.

     Na tomto videu je kamarád Mária a majitel bytu, kde byl Mário nalezen Josef N., když ho policisté vedou k výslechu a také jeho verze případu:


     Dle našich nových informací na místě použitý teleskopický obušek skutečně zřejmě patřil oběti a Mário má opravdu na těle známky úderů, které mu měl dle jeho tvrzení způsobit právě taxikář. Otázkou tedy je, co se vlastně mezi oběma muži stalo. Taxikář Petr J. z nějakého důvodu použil proti Máriovi teleskopický obušek, ale zatím netušíme proč tak učinil, ani kdo koho napadl první. Dle našich dalších informací měl taxikář utržit ránu, která mu zlomila nos a pak padnout k zemi, kde si rozbil hlavu. Svou roli také hraje, že boj probíhal mezi téměř sedmdesátiletým seniorem a třiatřicetiletým mužem.
     Soud bude zajisté zajímat, proč Mário ležícímu a krvácejícímu starému muži neposkytl první pomoc nebo nepřivolal záchranáře a šel v klidu spát.

     Dle našich informací se včera také pátralo po peněžence mrtvého taxikáře, ale zda již byla nalezena nechce policie zatím komentovat. Dnes po dvanácté hodině přijeli kriminalisté do Těšínské ulice a zahájili domovní prohlídku bytu, kde byl podezřelý Mário nalezen. Zda kriminalisté pátrali právě po peněžence nebo jiných důkazech opět nekomentovali.

Dnešní domovní prohlídka:

     Dnes také probíhá pitva Petra J., která by měla kriminalistům objasnit příčinu jeho smrti, tedy zda jí byl úder do obličeje, následný pád a nebo třeba infarkt z prožitého stresu.
     Poptali jsme se u plzeňských taxikářů na to jaký byl Petr J. a zjistili jsme, že neměl příliš dobrou pověst. Byl prý dost vznětlivý i vůči zákazníkům a bylo na něj několik stížností pro nepoctivé jednání, kdy údajně předražoval.
     "Ať byl táta jakýkoli, žit si zasloužil a ten muž co ho o život připravil mu ani nedal šanci přežít," řekl nám dnes syn zabitého taxikáře.

Podezřelý Mário K.

     Podnikatel a znalec gastronomie Mário K. je stále zadržen a umístěn v policejní cele. Můžeme předpokládat, že zítra proběhne obvinění, ale z čeho konkrétně je zatím brzy odhadovat.
     „Vzhledem k těmto novým skutečnostem již nepředpokládám obvinění z vraždy, ale odhadoval bych například obvinění dle § 146a Ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky, který říká, že kdo jinému úmyslně způsobí ublížení na zdraví v silném rozrušení ze strachu, úleku, zmatku nebo jiného omluvitelného hnutí mysli anebo v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného, bude potrestán trestem odnětí svobody na dvě léta až osm let, způsobí-li tímto činem smrt. Vše ale samozřejmě záleží na tom, co policie ještě zjistí,“ uvedl nám dnes právník.