Aktuálně Foto Video

Smrt taxikáře v Plzni - Aktualizujeme: Svědek a kamarád podezřelého promluvil

Dnes v noci byl v Plzni zabit muž, dle všeho pro malichernost

7. ledna 2018 18:58 , aktualizace úterý 11. prosince 14:34

Smrt Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

AKTUALIZACE: Svědek a kamarád podezřelého z promluvil

Mário je nevinný - tvrdí kamarád

     Vybraná média dnes večer kontaktoval kamarád Mária K. - Čecha se slovenskou národností, kterého policisté ze zabití taxikáře podezřívají. Muž nám tvrdil, že taxikář si za vše možná může sám (celé video rozhovoru s tímto mužem připravujeme k vydání na zítra).    
     „S Máriem jsme pili celý večer v Jednadvacítce a na Americké. Mário přebral, tak jsem mu sehnal odvoz taxíkem a taxíkáři jsem sám zaplatil tři stovky a řekl mu, aby ho odvezl ke mně domů do Těšínské.
       Pak mi Mário psal několik sms, že se ho pokusil taxikář okrást nebo podvést a pak asi usnul. Právě v posteli u mě doma ho pak policie našla!“
tvrdí muž a údajně autentické sms nám skutečně ukázal.
     Dál nám muž také tvrdil, že podezřelý Mário žádný teleskopický obušek neměl a tedy si myslí, že patřil mrtvému taxíkáři. Taky nechápe, jak se taxíkář ocitl ve druhém patře jejich domu.

     Zda je to pravda, či promyšlená výmluva pachatele, když už oběť vypovídat nemůže, musí ukázat až policejní vyšetřování, o kterém vás samozřejmě budeme dál průběžně informovat.

Původní článek


     V noci na dnešek došlo v Plzni Doubravce v Těšínské ulici k zabití asi osmašedesátiletého taxikáře. Muž byl nalezen v chodbě domu vedle parkoviště Lidlu ve druhém patře obytného domu kolem druhé hodiny ráno s vážným, krvácivým poraněním hlavy. Na místo přivolaní záchranáři se sice pokoušeli muže resuscitovat, bohužel však na záchranu života již nebyla šance a muž na místě na následky velice vážných zranění zemřel.
     Místo tedy okamžitě převzali a uzavřeli policisté, a v krátké době dorazil i kompletní výjezd krajského ředitelství policie. Podle našich prvotních informací byl muž ubit teleskopickým obuškem, který měl být nalezen vedle těla.
     Důvodem smrti staršího taxikáře snad měla být neshoda ohledně ceny přepravy, ale tato informace není dosud oficiálně potvrzená a samozřejmě se také zatím neví, k čemu přesně v domě mezi oběma muži došlo.
     Policisté na parkovišti před domem nalezli a zajistili automobil oběti Volkswagen Passat, který byl po ohledání a zapečetění odvezen odtahovou službou na policejní parkoviště.
     Na místo byl povolán také koroner a soudní znalec. Policisté samozřejmě po vrahovi začali okamžitě pátrat a již můžeme uvést, že předvedli špičkový kus práce a podezřelého ve velice krátké době dopadli a zajistili.
     "Násilný trestný čin v současné době prověřují kriminalisté Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Byla zadržena jedna podezřelá osoba. Kriminalisté se případem intenzivně zabývají," uvedla k případu tisková mluvčí policie.
     Pachatelem by měl být třiatřicetiletý muž.

Budeme aktualizovatAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.