Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Posprejovaná auta, zdevastovaná škola i vyvrácené značky

Policie vypátrala a obvinila skupinu vandalů ze Štěnovic

20. ledna 2022 19:10 , aktualizace 19:10

Vandalství

     Obyvatelé Štěnovic si nyní mohou oddychnout, policisté totiž ukončili řádění skupiny mladých vandalů, kteří neváhali poškozovat jak cizí majetek, tak i obecně prospěšná zařízení.

     Poškozování majetku začalo 18. listopadu, kdy během nočních hodin tři mladíci vnikli na pozemek místní školy a přes střechu se dostali do vnitřních prostor budovy. V přízemí a dvou dalších patrech poté vystříkali dva práškové hasicí přístroje, přičemž jemný prášek pokryl celý prostor chodeb školy, a navíc rozbili dvě skleněné výplně výstavních vitrín a kování u dveří.

     V noci z 26. na 27. listopadu pak dva z těchto mladíků mladíků vyvrátili v obci ze země dvě svislé dopravní značky označující hlavní pozemní komunikaci a dvě dopravní značky upozorňující na zpomalovací práh, čímž poškodili obecně prospěšné zařízení.

     Poslední útok trojice mladíků na cizí majetek se odehrál během noci ze 4. na 5. prosince, kdy během asi čtyř hodin stihli posprejovat nápisy či obrazci různými barvami celkem šest zaparkovaných aut, osm zděných sloupků oplocení u rodinných domů, šest kontejnerů na tříděný odpad, tři zděné sloupky elektrických rozvaděčů a dvě lampy veřejného osvětlení.

     "Přeštičtí policisté ve spolupráci s policisty oddělení obecné kriminality na případu intenzivně pracovali téměř dva měsíce a podařilo se jim ze zajištěných kamerových záznamů z okolí trestných činů natipovat možné pachatele. K celému objasnění případu napomohly i informace od svědků a zajištěné stopy z míst činů," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že mladíci mladíci svým jednáním způsobili celkovou škodu téměř 65 tisíc korun.
     "V minulých dnech policisté sdělili podezření celkem čtyřem mužům ve věku okolo dvaceti let věku, kteří pocházejí z jižního Plzeňska, a to ze spáchání přečinů Poškození cizí věci a dva z nich si ještě převzali sdělení podezření ze spáchání přečinu Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení," doplnila mluvčí policie.
     V případě pravomocného rozhodnutí soudu hrozí mladým mužům odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti.

Foto PČR

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost