Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Policie uvolnila video z dopadení pachatele bombového útoku

Pro třicetiletého muže, který měl umístit NVS před obytný dům, si včera došla zásahová jednotka

Autor: Karel Aleš čtvrtek 7. března 08:27 , aktualizace 08:30

Policie Zásahová jednotka Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


     Speciální tým kriminalistů se od 20. února intenzivně zabýval případem výbuchu nástražného výbušného systému, který v Horšovském Týně zranil muže.
     Nyní velice rádi potěšíme veřejnost informací, že se včera podařilo kriminalistům ve spolupráci se zásahovou jednotkou na Domažlicku zadržet podezřelého třicetiletého muže, který měl tento nástražný výbušný systém na místo uložit.

      Původně policisté pracovali s verzí, že se poškozený mohl NVS dotknout a tím zařízení odpálit. Následné vyšetřování však prokázalo, že zařízení pachatel aktivoval spínačem na dálku.

     "Kriminalisté třicetiletého muže obvinili ze spáchání zločinu obecné ohrožení v jednočinném souběhu se zločinem těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Těch se měl dopustit tím, že vedle vchodových dveří bytového domu v Horšovském Týně umístil nástražný výbušný systém, na který si nakoupil všechny potřebné kovové součástky a odpalovací zařízení a který sám sestavil, a když poté ve večerních hodinách přišel poškozený ke dveřím, dálkovým ovladačem aktivoval podomácku vyrobený nástražný systém. Výbuch poté poškozenému způsobil zranění. Motivem měly být osobní spory mezi oběma muži. Útok nebyl cílený na další osoby," doplnila dnes mluvčí policie s tím, že kriminalisté státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podají i podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

O události jsme informovali v článku:

Výbuch bomby nastražené před vchodem do domu

     V noci na úterý 20. února před půl jedenáctou došlo ve Vančurově ulici v Horšovském Týně k výbuchu, který zranil jednu osobu a poškodil zaparkované vozy.


    Podle prvotních informací přímo z místa nalezl muž vracející se z práce před vchodem do bytového domu papírovou krabičku. Podíval se na ni, zřejmě se jí i dotkl nohou, krabička explodovala a střepiny ze zatím neznámého kovového materiálu uvnitř ho zranily na hlavě. 

     Na místo okamžitě vyjeli policisté a záchranáři. "My jsme z místa transportovali muže narozeného v roce 1982 s lehkým zraněním do nemocnice v Domažlicích," uvedla nám ještě v průběhu noci mluvčí zdravotnické záchranné služby.

     Muž měl velké štěstí, že přežil bez vážnějších zranění, střepiny totiž mimo jiné zasáhly a poškodily i auto vzdálené téměř dvacet metrů.

     Policisté prostor uzavřeli a na místo vyrazili kriminalisté i policejní pyrotechnik. "Aktuálně zasahujeme v Horšovském Týně, kde došlo podle zatím zjištěných informací k výbuchu. Co bylo jeho příčinou, nyní zjišťujeme.
    Na místo události jsme povolali také pyrotechnika. Nyní tam pracují policisté včetně služebního kynologa se speciálně vycvičeným psem. Kromě místa samotné události bude provedena prohlídka okolí místa výbuchu," 
uvedla nám ještě na místě mluvčí policie.

     V půl třetí ráno byl na místě stále ještě pyrotechnik a větší počet policistů z SPJ (speciální pořádková jednotka), kteří propátrávali celé poměrně rozlehlé sídliště a hledali další stopy popřípadě další NVS (nástražný výbušný systém).

     "Na místě exploze podomácku vyrobeného nástražného výbušného systému, která se stala na volném prostranství u panelového domu, probíhá další ohledání včetně prohlídky širšího okolí. Na místě jsme zajistili několik kriminalistických stop, které budou nyní podrobeny odborným expertizám. Prověřováním případu se zabývají krajští kriminalisté," uvedla  mluvčí policie později dopoledne.
   "V souvislosti s tímto případem žádáme případné svědky či případně poškozené, kterým byla výbuchem způsobena majetková újma, aby nás kontaktovali na tísňové lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Stejně tak žádáme řidiče vozidel, kteří Vančurovo ulicí v Horšovském Týně v nočních hodinách z pondělí 19. února na úterý 20. února projížděli a mají k dispozici záznamy z palubních kamer, aby nám tyto záznamy poskytli," pokračovala mluvčí.

     Místní obyvatele nejvíce děsí, že nálož vybuchla jen několik desítek metrů od zdejší mateřské školy. Policie samozřejmě zahradu i okolí školky velice pečlivě prohledala.

     "Případ je v současné době právně kvalifikován jako obecné ohrožení. Stále vyvíjíme maximální úsilí pro to, abychom zjistili, kdo tento systém na místo umístil," doplnila ještě mluvčí policie.


 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.