Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hledáme hrdiny v červeném autě

Cizince, který ujel od dopravní nehody u Hornbachu, pronásledovali svědci

12. května 2021 15:57 , aktualizace 18:44

Cizinci Nehody Zadržení pachatele

Vážená redakce,
      rádi bychom Vás poprosili o zveřejnění poděkování dvěma chlapcům, kteří nám pomohli dopadnout viníka nehody.

      V pondělí 10. května kolem desáté hodiny dopoledne jsem jel kolem Hornbachu v Plzni, zastavil jsem v koloně za dodávkou a za mnou ještě zastavilo jedno auto, kde cestovali dva lidé. Do nich ale zezadu narazilo další auto, náraz byl velký, a tak jsem dostal „pusu“ i já.
      Viník okamžitě z místa nehody začal ujíždět, což nikdo z nás v první chvíli ani nezaregistroval. Vedle nás zastavilo červené auto, tuším Renault, vyskočili dva kluci a prvně se starali o stav posádky za mnou, jelikož měli vystřelené pytle. Také nám řekli, že ten, co do nás narazil, ujel. Kluci neváhali ani vteřinu, začali viníka pronásledovat a instruovali policii, kde se zrovna nachází. Díky tomu se podařilo policii během chvíle viníka zadržet.

      Jak se policii podařilo zjistit, tak viník je z Rumunska v autě s polskými RZ a nemá řidičák, což byl zřejmě důvod ujetí. Pak se ještě snažil policii vymlouvat, že to nebyla jeho chyba a podobně. K smíchu bylo, že je chytli u brány pivovaru naproti OMV v protisměru, vlastně jen pár metrů od místa, než se nehoda stala. Zřejmě se jeli ještě podívat, co způsobili, jinak si to nikdo z nás nedovede vysvětlit.

      Naštěstí se nám nic nestalo, škoda je jen na autech, i když vcelku velká.
      Takže hoši, klobouk dolů a fakt obrovský díky, jak jste se zachovali. Nebýt Vás, nevíme, jak by to dopadlo. Je pravda, že vůbec nevíme, zdali nám tu škodu někdo zaplatí, ale o to teď nejde. Vy jste se v našich očích zachovali jako hrdinové a jsme Vám nesmírně vděčni. Taky bychom oběma rádi poděkovali osobně a pozvali vás alespoň na pivko, až to situace dovolí, takže pokud budete mít zájem, kontakt bude v redakci KRIMI-PLZEŇ.

                                                                                                                     Míla, Mirka a Jirka

     Policisté vozidlo Volkswagen zadrželi před pivovarskou branou, dva podezřelé v něm sedící zajistili a posadili do vchodu do budovy. Tisková mluvčí policie nám zajištění cizinců potvrdila a uvedla, že dechové zkoušky na alkohol byly u všech účastníků negativní. Případem ujetí od dopravní nehody se policisté dále zabývají.


 


Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.