Foto

Doprava mezi centrem a Lochotínem se opět zkomplikuje

Na tramvajové trati na Karlovarské se budou vyměňovat panely

13. srpna 2019 13:49 , aktualizace 13:56

Doprava

Partner článku – Prestol Holding

     Na části tramvajové trati na Karlovarské třídě v úseku od stanice Pod Záhorskem k mostu generála Pattona se budou v termínu od soboty 17. do pátku 30. srpna vyměňovat panely. V tomto období bude tramvajová doprava vedena obousměrně po neopravované koleji směrem na Košutku, její provoz bude řídit automatický semafor. 
     Pro automobily bude v místě stavby uzavřen levý jízdní pruh směrem do centra, prostřední jízdní pruh bude průjezdný bez omezení. Současně bude zrušeno vyhrazení pravého jízdního pruhu pro autobusovou dopravu a doprava bude tímto pruhem vedena přes Rondel.
     Výměna panelů na tramvajové trati je prováděna kvůli špatnému stavu starých panelů a podloží pod nimi. Z důvodu bezpečnosti je v tomto úseku v současné době již rychlost tramvají snížena. Pokud by se v tomto roce trať nezrekonstruovala, hrozilo by její uzavření.
     „Opravu nebylo možné realizovat v minulosti současně s opravou mostu generála Pattona, protože by úsek obousměrné tramvajové dopravy byl neúměrně dlouhý a docházelo by tak k příliš dlouhým čekacím dobám na úseku řízeném semaforem. Současně by hrozilo, že čekající tramvajové soupravy budou překážkou pro plynulý provoz na přilehlých křižovatkách,“ uvedla technická náměstkyně Správy veřejného statku města Plzně Andrea Fojtíková.
     Doplnila, že provedení opravy v době letních prázdnin, kdy je intenzita provozu ve městě nižší než ve školním roce, by nemělo mít na plynulost provozu mít zásadní vliv.

Obr. Město Plzeň

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost