Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Dopravně bezpečnostní akce policie ke konci letních prázdnin

Policisté zjistili nejen překročení rychlosti či nevyhovující technický stav, ale i nezpůsobilost k řízení

4. září 2023 14:15 , aktualizace 15:53

Doprava


     Nejenom dopravní policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, ale i policisté pořádkové policie se o posledním prázdninovém víkendu, který byl ve znamení návratů lidí z letních dovolených, zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce.

     "Policisté zkontrolovali v Plzeňském kraji 515 vozidel a v 158 případech zjistili porušení zákona. Příkazem na místě policisté vyřešili 147 řidičů v celkové částce 70 100 korun a 11 řidičů oznámili k projednání místně příslušnému správnímu orgánu," popsala tisková mluvčí policie s tím, že překročení povolené rychlosti bylo nejčastěji zjištěným přestupkem.
     "Čtyřiačtyřicet řidičů šláplo na plynový pedál ve větší míře a překročili povolenou rychlost v daném úseku. Druhým nejčastějším přestupkem bylo v 35 případech použití vozidla, které mělo nevyhovující technický stav. Policisté dále odhalili 18 řidičů, kteří při jízdě drželi mobilní telefon, 10 řidičů, kteří nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem, 3 řidiči jeli po dálnici bez zaplacení dálničního poplatku a pokutě neušli ani dva chodci. Policisté také odhalili 7 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem návykových látek, tři z nich nadýchali alkohol v přestupkové rovině a čtyřem řidičům vyšel pozitivní test na omamné a psychotropní látky," doplnila mluvčí policie.

Foto PČR

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.