Foto

Seniora jdoucího na zastávku tramvaje srazilo auto přímo na přechodu

Devadesátiletého muže záchranáři transportovali do nemocnice

Autor: Jana Holá pondělí 17. června 11:22 , aktualizace 12:16

Doprava Nehody


     Dnes před půl jedenáctou dopoledne došlo v Koterovské ulici v Plzni k dopravní nehodě, během které osobní vůz značky Mazda srazil chodce.

     Z místa bylo hlášeno zranění starého muže, takže k nehodě okamžitě vyjeli záchranáři i policisté a vzhledem k tomu, že se dopravní nehoda stala před služebnou městské policie, na pomoc přispěchali jako první právě strážníci.

     "Dnes okolo půl jedenácté dopoledne byl před služebnou městské policie Plzeň Slovany v Koterovské ulici sražen osobním vozidlem chodec na přechodu pro chodce. Při střetu utrpěl povrchová drobná zranění a krvácivou ránu na hlavě, kdy po celou dobu byl při vědomí. Strážníci muži narozenému v roce 1934 poskytli první pomoc a po příjezdu záchranářů ho předali do jejich péče," uvedla tisková mluvčí městské policie.

     Podle informací z místa jel řidič ve směru do centra a na přechodu pro chodce srazil seniora jdoucího z pravé strany na tramvajovou zastávku. Záchranáři po ošetření na místě seniora transportovali do nemocnice. "Záchranáři na místě ošetřili muže narozeného v roce 1934, který na první pohled utrpěl pouze četná povrchová zranění, ale vzhledem k závažnému mechanismu nehody a možným skrytým zraněním, byl muž transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," doplnila informace mluvčí záchranářů.

      Okolnosti nehody na místě šetří policisté, zatím je možné pouze uvést, že u řidiče narozeného v roce 1996 i seniora policisté ještě na místě vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami. 

    

BYTOVÝ DŮM SLOVANSKÁ

POHODLNÉ BYDLENÍ V CENTRU PLZNĚ – Výborná lokalita ve všech ohledech Projekt výstavby bytového domu na Slovanské v Plzni zúročuje výhody malé vzdálenosti do městského centra a zázemí městské čtvrti Slovany.