Drogy si objednávají poštou

Celníci zachytili čtyři zásilky, policie obvinila dva muže

8. listopadu 2019 10:08 , aktualizace 18:58

Drogy

Partner článku – Avalon Wellness


      Policisté se v poslední době zabývají celkem čtyřmi případy poštovních zásilek s obsahem psychotropních a omamných látek, které byly ve třech případech odhaleny a zajištěny německými celníky v SRN a v jenom případě došlo k odhalení a zajištění již na území České republiky českými celníky. Všechny tyto zásilky byly adresovány do Plzně.
     Nelegální obchod s psychotropními a omamnými látkami tak policisté postupně zatrhli několika osobám, které si prostřednictvím internetové sítě na specializovaných stránkách objednaly a zaplatily dodání poštovních zásilek, které měly obsahovat drogy, jako tablety extáze (3,4-MDMA) a psychotropní látku 3-MMC.
     Tyto zásilky byly do Čech z Nizozemí přepravovány nákladní silniční dopravou.
     "Plzeňští kriminalisté v průběhu září obvinili 39letého muže z Plzně ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu.
     Trestnímu stíhání neunikl ani 42letý cizinec trvale žijící v Plzni, který od druhé poloviny měsíce října 2019 čelí obvinění se spáchání pokračujícího přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu. Ten se pokusil o stejný čin celkem třikrát, protože se svého balíčku ani v jednom případě nedočkal.
     Oba muži jsou vyšetřováni na svobodě. V případě prokázání viny jim v pravomocném rozhodnutí může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody,"
popsala tisková mluvčí policie.

     Policisté upozorňují na možné trestněprávní důsledky spojené s objednáváním a dovozem omamných a psychotropních látek ze zahraničí, a to i v případě, že je látka zajištěna na území jiného státu. K odhalování dovozu omamných a psychotropních látek přispívá mezinárodní spolupráce mezi českými a německými orgány činnými v trestním řízení.
      Trestněprávní postih hrozí i osobám, které si ze zahraničí, zejména z USA, objednají dnes moderní doplňky stravy - anabolika, které obsahují látky s hormonálním účinkem. Přestože tyto látky v USA nejsou zakázané a jsou na internetových stránkách běžně dostupné, jejich dovoz a držení jsou v České republice zakázány.

      O podobném případu jsme informovali například v květnu:

Stovky tablet extáze si objednával poštou

Stovky tablet extáze si objednával poštou

21. 05. 2019, 09:48, aktualizace 21. 05. 2019, 10:38

Mladý Plzeňan skončil ve vazbě, hrozí mu až pětiletý trest

Foto ilustrační z minulého případu

Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.