Čenich psa hned ve dvou případech schované drogy neošálily

Majitelka drog, za jiný případ v celostátním pátrání, dokonce před psem hupsla i do křoví

11. června 2018 12:57

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      V pátek 8. června zastavili policisté u Dolní Lhoty na Klatovsku vozidlo značky BMW, jehož řidič před tím odmítal zastavit na výzvu policistů. Vozidlo řídil teprve devatenáctiletý mladík z obce na Janovicku. Policisté při kontrole zjistili, že mladík má podle rozhodnutí soudu uložen zákaz řízení motorových vozidel. Ve vozidle byli ještě dva spolujezdci, jeden stejně starý jako řidič a druhý mladistvý.
     Na místo byli přivoláni policisté z oddělení obecné kriminality a policejní psovod se služebním psem na vyhledávání návykových látek. Oba mladíci se sice pokusili drogy schovat, ale čenich služebního psa neošálili. Ten tak brzy označil marihuanu v sáčku devatenáctiletého muže a další zabalenou v alobalu patřící mladistvému.

     Obdobný případ se udál i v noci ze soboty na neděli po půlnoci u Pňovan. Při běžné silniční kontrole v rámci bezpečnostně dopravní akce policisté chtěli zastavit podezřelé vozidlo.
     Řidič vozu ještě chvíli v jízdě pokračoval a zajel za zatáčku, kde teprve zastavil a zde z vozidla utekla jedna osoba. Policisté ve voze zajistili další tři osoby a to dva muže a jednu ženu. Policisté pojali podezření, že osádka vozidla je pod vlivem omamných a psychotropních látek. Řidič test na drogy ale odmítl. Během další kontroly však vyšlo najevo, že řidič je v celostátním pátrání.
     Na místo byl opět přivolán psovod a také výjezdová skupina SKPV. Psovod přistoupil k prohlídce okolí a jeho pes nalezl a označil v křoví ukrytou ženu, u které se také ukázalo, že je v celostátním pátrání.
     Při kontrole vozu byl nalezen batoh a kabelka kde se nacházely omamné a psychotropní látky. Zajištěné předměty byly odevzdány k dalšímu zkoumání.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.