Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Nebezpeční recidivisté "dojeli" na kolech z Decathlonu

Dvojice má na triku krádeže i vloupačky a neváhala ani zbít člověka, který se je snažil zadržet

31. května 2021 14:29 , aktualizace 15:10

Krádež Vazba Zadržení pachatele

     Ve středu 26. května kolem páté hodiny odpoledne se dva zloději vloupali do zaměstnanecké kolárny prodejny Decathlon v Plzni na Borských polích, odkud odcizili dvě dámská jízdní kola v celkové hodnotě přes dvacet tisíc korun. Policisté po obou zlodějích začali intenzivně pátrat, jednoho se jim podařilo vypátrat a zadržet bezprostředně po činu, druhého pak o pouhých několik hodin později.
     "Policisté oba zloděje zadrželi a umístili na policejní celu. Policejní komisař poté zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu krádež. Obviněnými jsou dva muži z Plzně, kdy jeden z nich je cizinec, který se zdržuje v Plzni," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že to nebyla to první krádež, kterou měla dvojice na svědomí. Oba jsou recidivisté, kteří byli již v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzeni. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí jednoho z obviněných mužů do vazby, který soudce akceptoval. Druhý je stíhaný na svobodě. 

     Jeden z výše uvedených mužů je podle našich informací také důvodně podezřelý, že v pondělí 17. května odpoledne ve spolupráci s recidivistou Mariánem G. procházel Mánesovo ulicí v Plzni, všimli zaparkovaného vozu Seat Alhambra s uloženým nářadím a rozhodli se ho vykrást. Jeden z nich proto rozbil okénko u spolujezdce a začal vůz prohledávat.


      Zvuk tříštěného skla ale zaslechli tři řemeslníci, pracující v domě, před kterým byl vůz zaparkován. Podívali se proto z okna a viděli muže s hlavou v okénku právě jejich vozu. Okamžitě proto seběhli dolů a pokusili se oba zloděje chytit. Ti se ale začali vzpírat a naopak na řemeslníky sami zaútočili. Marián G. na muže snažícího se ho zadržet vytáhl dokonce nůž a způsobil mu řeznou ránu na zápěstí. Jeho společník pak zaútočil na druhého řemeslníka, kterého srazil na zem a způsobil mu zranění kolene. 
     Oba pachatelé se pak z místa rozeběhli každý na jinou stranu tak rychle, že po Mariánovi G. na místě zbyly dokonce i boty, čepice a mobilní telefon. Řemeslníci se poté samozřejmě obrátili na policii. Po obou útočnících začali na základě popisu okamžitě v okolí pátrat policisté a strážníci, Marián G. byl po chvíli vypátrán, jak se schovává v nedalekém vnitrobloku v Bolzanově ulici, kde ho policisté zadrželi.
     Oba napadené řemeslníky museli následně ošetřit přivolaní záchranáři, jeden z mužů byl transportován do nemocnice, druhý se po ošetření na místě vypravil k dalšímu vyšetření sám.
     Tisková mluvčí policie nám celý případ potvrdila s tím, že věc si převzali kriminalisté, na místo dorazil policejní technik k zajištění veškerých stop.


 


TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost