"Drzý jak lázeňská veverka..."

V trafice ukradl losy za deset tisíc, setřel je a pak si tam ještě přišel pro výhru

úterý 28. června 14:10 , aktualizace 14:22

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     "Drzý jak lázeňská veverka...," říkávaly naše babičky a přesně toto rčení se hodí na mladého muže, který na konci května navštívil jednu trafiku v Plzni na Vinicích.

     "Mladík využil chvilkové nepozornosti prodavačky, která se věnovala ostatním zákazníkům, a z prodejny odcizil dva balíčky, tedy sto kusů výherních losů, a majiteli trafiky tak způsobil škodu ve výši deset tisíc korun," uvedla nám mluvčí policie a pokračovala: "Druhý den muž všechny losy setřel a zjistil, že šestnáct z nich je výherních."

     To by samozřejmě tak divné nebylo a ani bychom o tom pravděpodobně nepsali. Jenže mladý muž projevil až neuvěřitelnou dávku pitomosti nebo drzosti, co z toho je vhodnější výraz, se už rozhodněte sami, a další den se vydal opět do trafiky, aby si nechal vyplatit výhru.

     Trafikantovi samozřejmě okamžitě docvaklo, že před sebou zřejmě vidí zloděje a na mladého muže udeřil. Ten se následně ke krádeži přiznal a policistům později do výslechu uvedl, že neví, proč to udělal, a že svého jednání velice lituje.

     "Čtyřiadvacetiletý muž se majiteli prodejny se za svoje chování omluvil a způsobenou škodu uhradil," dokončila mluvčí policie. S ohledem na výši škody jde již o trestný čin krádeže, takže omluva a úhrada škody samozřejmě může muži vydatně pomoci u soudu.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.