Foto

Dva mrtví fanoušci během fotbalu - jeden před a druhý po utkání

O život fanouška v centru Plzně bojovali kolemjdoucí, strážníci, policisté i záchranáři

23. února 2018 12:06 , aktualizace 12:47

Městská policie Smrt Záchranáři

     Včera jsme informovali o tom, že na stadionu Doosan Arena přímo při zahájení utkání mezi Viktoria Plzeň a Partizan Bělehrad zemřel fanoušek. Více zde:

Během fotbalového zápasu v Doosan Aréně zemřel fanoušek

Během fotbalového zápasu v Doosan Aréně zemřel fanoušek

22. 02. 2018, 21:10, aktualizace 22. 02. 2018, 21:18

O život muže bojovali nejprve strážníci, pak záchranná služba

     V průběhu noci ale bohužel dorazila další smutná zpráva.
     Cestou ze zápasu, na kterém byl se svým vnukem, ve Veleslavínově ulici sedmasedmdesátiletý Plzeňan náhle upadl na zem a ztratil vědomí. 
     První pomoc mu poskytl a resuscitaci zahájil pohotový kolemjdoucí, kterého poté vystřídal strážník Městské policie. V resuscitaci se pak střídal se záchranáři a policisty, ale bohužel veškerá snaha všech zasahujících byla marná a lékař po dlouhotrvající resuscitaci musel konstatovat smrt.

     "Muž narozený v roce 1940 byl nejprve resuscitován hlídkou městské policie, pak našimi záchranáři. Po 40 minutové kardiopulmonální resuscitaci lékařka resuscitaci bohužel musela ukončit jako neúspěšnou," uvedl mluvčí záchranářů.

     Veliké poděkování patří plzeňské Městské policii, jejíž strážníci v obou případech zahájili bez zaváhání boj o lidský život.

Na smrt prvního fanouška již reagovala i FC Viktoria Plzeň:

Výhru i postup věnují hráči zesnulému fanouškovi

     Radost z postupu do osmifinále Evropské ligy kalí smutná událost, která se udála během odvetného utkání s Partizanem. V hledišti i přes rychlou lékařskou pomoc zemřel jednasedmdesátiletý fanoušek Viktorie. Klub by chtěl vyjádřit celé rodině upřímnou soustrast.
     Fanouška Viktorie postihla v průběhu prvního poločasu náhlá zástava oběhu. „Během každého zápasu je na stadionu vždy přítomná záchranná služba i lékaři, takže pomoc byla přivolána velmi rychle. Nejprve se o resuscitaci pokusili přítomní městští strážníci, následně i lékaři. Přes veškerou snahu se však bohužel nepodařilo muže zachránit,“ řekl mluvčí klubu Václav Hanzlík. „Je to velmi smutná událost, která nás všechny zasáhla. Samotní hráči se o všem dozvěděli bezprostředně po konci utkání a v kabině měli hned jasno – vítězství i následný postup věnují památce zesnulému fanouškovi,“ dodal.

     „Rodině a známým bych chtěl za celou kabinu vyjádřit upřímnou soustrast. Určitě by měl z našeho postupu velkou radost, tak mu jej tam nahoru posíláme,“ uvedl kapitán týmu Roman Hubník.

     Pan Stanislav fandil červenomodrým barvám přes padesát let. Nevynechal prakticky žádný domácí zápas a by u toho, když Viktorka hrála s Bayernem Mnichov v 70. letech i v roce 2013, zažil s klubem všechny velké úspěchy i doby, kdy se nedařilo.

     Stanislave, odpočívejte v pokoji!

Památku zesnulého fanouška uctí klub minutou ticha před pondělním ligovým zápasem s Jihlavou