Dvaadvacet vloupání do chat objasněno

Policie rozpletla sérii vloupání i krádeží a obvinila dva muže

23. července 2020 13:42 , aktualizace 13:57

Krádež Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

     Několikaměsíční sérii vloupání do rekreačních objektů na Sušicku se po pečlivém pátrání a vyhodnocování stop podařilo rozplést policistům. 
     "Policisté z oddělení obecné kriminality ukončili prověřování několika případů vloupání do rekreačních objektů na Sušicku. Od komisaře převzali usnesení o zahájení trestního stíhání dva muži ve věku šestatřicet let ze Sušice a třiatřicetiletý z obce na Kašperskohorsku," uvedla tisková mluvčí policie.

     Šestatřicetiletý muž v únoru v Petrovicích u Sušice vnikl na oplocený pozemek, kde poškodil pletivo a dveře do včelína. U Dlouhé Vsi vnikl do chalupy, kde vzal pilu, vrtačku a světlo. V Hořejším Těšově na rekreační chalupě poškodil garážová vrata a uvnitř odcizil dvě pily a prodlužovací kabel.
     V březnu vnikl v Sušici do rekreační chaty, kde vzal prodlužovací kabel a na dalším pozemku prostříhal drátěný plot.
     V Dražovicích v dubnu poškodil oplocení pozemku u domu a z hospodářského objektu odcizil křovinořez a štípačku dřeva.
     Počátkem května v obci nedaleko Petrovic u Sušice vnikl do objektu a odcizil tlakovou myčku a brusku. Dále v další obci ze stodoly vzal úhlovou brusku, pilu a další věci. U Hlavňovic na objektu poškodil železnou mříž a uvnitř vzal kanystr s benzínem.
     Na Hlavňovicku u rozestavěného domu z kůlny vzal dva kanystry s motorovou naftou, vodní čistič a brusku a na domě poškodil tři okna i lamelová vrata. U chaty nedaleko Dlouhé Vsi poškodil oplocení a z garáže vzal prodlužovací kabel a dvě kalová čerpadla.
     U Velhartic vnikl do kůlny u chaty, kde vzal sekyru s jejíž pomocí vypáčil okenici u chaty a poškodil okno. Nedaleko Nemilkova vnikl do chalupy, kterou prohledal, ale nic neodcizil.
     U dalších deseti objektů poškodil visací zámky a nic neodcizil.

     Společně pak oba muži v únoru vnikli do stejné chalupy u Dlouhé Vsi, kde již starší muž kradl předtím a odcizili koloběžku a svářečku. U chaty nedaleko Hartmanic vzali z kůlny dva kabely a vnikli i dalšího objektu, kde nic neodcizili.

     Ani mladší z pachatelů nezahálel. V únoru nedaleko obce Žihobce vnikl do chaty a odcizil luk a elektrocentrálu. V obci u Strašína vnikl do chalupy, poškodil zámky u stodoly a vzal láhev piva.

     "Muži byli obviněni ze spáchání pokračujícího zločinu krádež spáchaného z části formou spolupachatelství a z části samostatně a pokračujícího přečinu porušování domovní svobody. Starší muž i z pokračujícího přečinu poškození cizí věci.
     Celkově způsobili škodu odcizením věcí ve výši 41 503 Kč a poškozením věcí 69 335 Kč,"
doplnila mluvčí policie s tím, že obvinění muži se jednání dopustili z části i v době, kdy byl na území ČR vyhlášen nouzový stav. Muži po zadržení doznali uvedenou trestnou činnost a část odcizených věcí vydali.

Foto ilustrační


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.