Foto

"Dvacet let beru opiáty a potřebuju heroin!"

"Strážníci mě zbili, policajti pobodali a záchranáři okradli!

4. července 2020 16:23 , aktualizace 17:45

Drogy

Partner článku – Delta Plzeň

     V noci na dnešek po jedenácté hodině nalezli chodci bezvládného a zkrouceného muže s francouzskou holí ležet na Karlovarské třídě v Plzni. Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků, kterým muž tvrdil, že ho někdo přepadl a okradl. Strážníci vzhledem k tomu, že byla možnost, že na muži byl spáchán trestný čin, přivolali policisty. Ošetření muž nežádal.

     Po příjezdu hlídky policie na místo muž uvedl, že je narkoman, dvacet let bere opiáty, je závislý na heroinu, ale bere i morfin či fentanyl a obvinil strážníky, že mu odcizili doklady a kapičky, obsahující nějakou drogu. Následně začal tvrdit, že je mu po útoku strážníků špatně, a že potřebuje sanitku. 

      Na místo tedy dorazila přivolaná sanitka a muž záchranářům také přiznal, že je narkoman a začal tvrdit, že ho policisté bodli do krku. Poté, co ho záchranáři upozornili na to, že bodnut není, změnil to na to, že ho zbili a je mu velmi špatně. Když muž zjistil, že mu záchranáři nepíchnou žádnou utlumující injekci, začal na ně být vulgární, takže ho policisté museli opakovaně umravňovat.

     Muž opět změnil tvrzení a nyní policistům oznámil, že ho záchranáři v sanitce napadli a okradli.

     U muže byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní a test na přítomnost drog, který byl také bez nálezu. Poté muž všem přítomným přiznal, že shání heroin či jakoukoli jinou drogu, že má absťák, protože si již dva dny nepíchl, a že žádá, aby byl odvezen do nemocnice, kde prý mu něco dají.

     Záchranáři muže prohlédli se zjištěním, že mu nic není a tedy, že do nemocnice transportován nebude. Následovala opět smršť vulgarit a sdělení, že tedy spáchá sebevraždu. Muži bylo sděleno, že tedy bude odvezen do Psychiatrické nemocnice v Dobřanech, ale on odpověděl, že Dobřany nemá rád, a že raději půjde spát ke Družbě.

     Pokud by vám tento příběh z dnešní noci připadal vtipný, nemá to tak být. Muž zaměstnal na více než hodinu hlídku městské policie, hlídku policie a celou posádku vozu záchranné služby, který ještě k tomu musel poté projít kompletní desinfekcí.


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.