Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Dvacetiletý řidič i jeho stejně starý spolujezdec jsou mrtví

Bohužel musíme aktualizovat informace o čtvrteční vážné dopravní nehodě, přes veškerou snahu lékařů totiž v nemocnici zemřel i druhý z mladíků

22. prosince 2023 22:45 , aktualizace sobota 23. prosince 09:06

Nehody Smrt


     Ve čtvrtek jsme informovali o tragické dopravní nehodě, ke které došlo tentýž před jednou hodinou odpoledne na silnici na silnici 169/II mezi obcemi Týnec a Malý Bor nedaleko Horažďovic na Klatovsku, kde osobní vůz narazil do stromu. Článek jsme končili tím, že spolujezdec narozený v roce 2003 zemřel a stejně starý řidič je velmi vážně zraněný.

     Bohužel ale článek musíme aktualizovat, včera přes veškerou snahu lékařů v nemocnici zemřel i druhý z mladíků.

     Podle policie k nehodě došlo tak, že řidič vozu Seat narozený v roce 2003 jel ve směru jízdy od Rabí na Horažďovice a v důsledku vysoké rychlosti vyletěl ze silnice a narazil do stromu. Stejně starý spolujezdec utrpěl rozsáhlá zranění, kterým na místě podlehl. Řidič vozidla byl transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Plzni, kde ale o necelý den později zemřel také.


Původní článek:

Spolujezdec narozený v roce 2003 zemřel, stejně starý řidič je vážně zraněný

     Ve čtvrtek před jednou hodinou odpoledne došlo na silnici na silnici 169/II mezi obcemi Týnec a Malý Bor nedaleko Horažďovic na Klatovsku k velmi vážné dopravní nehodě, během které osobní vůz narazil do stromu.

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky a byl povolán vrtulník Letecké záchranné služby. Při příjezdu hasičů byl jeden muž venku z vozu a druhý stále zaklíněn ve vraku, takže hasiči zahájili vyprošťovací práce, zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření.

     Bohužel, přes veškerou snahu zasahujících musel lékař u jednoho z mužů vzhledem k rozsáhlým devastačním zraněním konstatovat smrt. Záchranáře tak na místě vystřídal koroner a šetření nehody si převzali kriminalisté.

     Druhého zraněného si do péče převzala Letecká záchranná služba. "Mladšího muže ve vážném stavu a napojeného na umělou plicní ventilaci jsme transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň," uvedla nám tisková mluvčí LZS.

     Silnice byla po dobu zásahu zcela uzavřena, nyní je místo průjezdné jedním pruhem.

     "Záchranáři na místě pečovali o mladého muže, který utrpěl velmi vážná zranění a byl v bezvědomí leteckou cestou transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Druhý muž utrpěl velmi traumatická zranění neslučitelné se životem, kterým na místě podlehl," sdělila nám tisková mluvčí záchranářů.

     "Dnes krátce po poledni došlo k vážné dopravní nehodě na silnici č. II/169. Řidič vozidla Seat narozený v roce 2003 jel ve směru jízdy od Rabí na Horažďovice, kdy podle dosud zjištěných informací vyjel v důsledku vysoké rychlosti vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Řidič vozidla byl transportován leteckou záchrannou službou k nemocničnímu ošetření, spolujezdec narozený také v roce 2003 utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. U zemřelého byla nařízena soudní pitva a u řidiče odběr krve," doplnila informace mluvčí policie.

Foto: VZ S, HZS