Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Dvě nehody motocyklů, k oběma musel letět vrtulník LZS

Všechny záchranné složky zasahovaly u dvou vážných nehod během tří hodin

2. června 2023 12:31 , aktualizace 12:54

Doprava Nehody Záchranáři


Dopravní nehoda u Dolního Žandova

      Ve středu 31. května krátce před půl pátou odpoledne došlo na pozemní komunikaci číslo I/21 u Dolního Žandova na Chebsku k dopravní nehodě motocyklisty. Na místo vyjížděly všechny záchranné složky a vzhledem ke stavu motorkáře letěl i vrtulník LZS.
     Při dopravní nehodě utrpěl osmačtyřicetiletý motocyklista vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do nemocnice. "Muže narozeného v roce 1974 jsme po ošetření se středně těžkými zraněními předali Letecké záchranné službě, která ho transportovala na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň," uvedl nám mluvčí záchranářů.

     K nehodě podle policie došlo tak, že devětačtyřicetiletý řidič vozu značky Volkswagen jedoucí směrem z Chebu do Mariánských Lázní začal předjíždět vozidla jedoucí před ním, přičemž zřejmě přehlédl motocykl značky Yamaha, řízený osmačtyřicetiletým mužem, který jej v tu chvíli předjížděl.
     Následně došlo ke střetu levé strany osobního automobilu s pravou stranou motocyklu a odhození motorkáře do levého silničního příkopu. 

     Po dopravní nehodě se oba řidiči podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která u obou vyšla s negativním výsledkem. 


Dopravní nehoda u Březové na Sokolovsku

     O několik hodin později, tedy také ve středu 31. května, krátce před osmou hodinou večer, došlo k další dopravní nehodě motocyklu, tentokrát na pozemní komunikaci číslo III/606 u obce Černý Mlýn.
     Na místo opět vyjížděly všechny záchranné složky a vzhledem ke stavu motorkáře bohužel i v tomto případě musel letět i vrtulník LZS a čtyřiačtyřicetiletého motorkáře letecky transportovat do nemocnice.
     "Muž narozený v roce 1979 utrpěl středně těžká zranění a byl proto předán k transportu posádce Letecké záchranné služby," sdělil nám mluvčí záchranářů.

     K této druhé nehodě podle mluvčího policie došlo tak, že čtyřiačtyřicetiletý řidič motocyklu značky Suzuki jedoucí ve směru od Kynšperku do Březové v pravotočivé zatáčce předjížděl před ním jedoucí motocykly, přičemž zřejmě nepřizpůsobil rychlost, přejel do protisměru a následně vyjel s motocyklem vlevo mimo komunikaci do odvodňovacího příkopu, kde narazil do náletových dřevin.
     Vzhledem ke zranění nebylo u muže možné provést orientační dechovou zkoušku, tudíž byl nařízen odběr krve v nemocnici. 

  Foto PČR

Pdigital

Orientujeme se na výkonnostní kampaně a budování značky na sociálních sítích. Naší expertízou jsou PPC kampaně a správa sociálních sítí (obsah i výkonnostní kampaně).