Foto

Dívky jedoucí k maturitě havarovaly a skončily v nemocnici

U dvou vážných nehod velmi mladých řidičů zasahovaly všechny složky IZS

úterý 17. dubna 18:15 , aktualizace 18:35

Nehody Záchranáři

     Včera před osmou hodinou ráno vyjely všechny záchranné složky k havárii osobního vozu Renault Megane k obci Horšov, kde se mladé řidičce nevyplatil spěch k maturitní zkoušce. 
     "Osmnáctiletá řidička při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobila rychlost jízdy a na mokré vozovce dostala s vozidlem smyk," popsala nám tisková mluvčí policie. Vozidlo se poté doslova vecpalo mezi vzrostlý strom a betonovou propust. 
     Řidička i spolujezdkyně utrpěly při havárii zranění a místo do školy putovaly do domažlické nemocnice.
     Hasiči provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a úklid komunikace. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun.
     Policisté se nehodou dále zabývají.

     Týž den před osmou hodinou večer vyrážely všechny záchranné složky k havárii osobního vozu Volvo nedaleko Měcholup u Nepomuku, kde mladý řidič, jedoucí od obce Zhůř směrem na Měcholupy, z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a převrátil se s osobním vozem přes střechu do silničního příkopu mezi silnicí a odpočívadlem.
     K této havárii také vyrážely všechny záchranné složky a také startoval vrtulník LZS. Řidič utrpěl několik vážných zranění.
     "Řidič narozený v roce 1999 utrpěl mnohačetná zranění a byl letecky transportován na Emergency Fakultní nemocnice v Plzni," uvedl tiskový mluvčí záchranářů.

      Hasiči provedli zajištění místa nehody, odpojení akumulátoru a pomohli záchranářům při manipulaci se zraněným. Dále zajistili místo pro přistání vrtulníku LZS.
     Na vozidle vznikla škoda přibližně 100 tisíc korun.

Foto: Hasiči