Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Dvě rozsáhlé protidrogové razie současně

Kriminalisté ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou rozbili dva zahraniční gangy dealerů pervitinu

Autor: Jana Holá pátek 22. března 13:25 , aktualizace 14:00

Cizinci Drogy Vazba Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical


     Několik měsíců pracovali kriminalisté na případu pod krycím názvem „STROM“ zaměřené na prodej drog na tržnici v 'Potůčkách na Karlovarsku. Souběžně s tím na vlastním případu na stejné tržnici pracovali i kriminalisté z Národní protidrogové centrály. Obě policejní složky spolu musely velmi úzce spolupracovat, aby si navzájem zájmové osoby nevyplašili.

     K samotným realizacím došlo v úterý 19. března v brzkých ranních hodinách. V rámci případu "STROM" byl v místě svého bydliště zadržen devětatřicetiletý Vietnamec, u kterého kriminalisté zajistili omamné a psychotropní látky i finanční hotovost. 


     "Devětatřicetiletý muž si měl od roku 2022 obstarávat pervitin a následně měl drogu pervitin prodávat ve velkém množství opakovaně mnoha lidem. Pervitin měl prodávat zejména uvnitř centrální prodejní haly na tržišti na Karlovarsku," popsal tiskový mluvčí policie.

     Při realizaci této akce, na které se podílela Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, byl devětatřicetiletý cizinec zadržen v místě svého bydliště na Karlovarsku. Poté byla provedena domovní prohlídka a prohlídka jiných prostor na několika místech na Karlovarsku.

     "Na tržnici, kde cizinec prodával různé zboží, byl zajištěn pervitin v řádech jednotkách kilogramů, rostlinná sušina o hmotnosti téměř jeden kilogram i digitální váhy. V rodinném domě, ve kterém byl cizinec zadržen, kriminalisté zajistili větší finanční obnos, několik stovek kartonů neokolkovaných či nesprávně okolkovaných cigaret, mobilní telefony i paměťové karty. Došlo také k prohlídce tří osobních automobilů a bytové jednotky v příhraničí, kde bylo zajištěno několik dokumentů," uvedl mluvčí policie s tím, že následně kriminalisté zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

     Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného cizince do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a hrozí mu trest odnětí svobody na osm až dvanáct let.

     Týž den kriminalisté Národní protidrogové centrály přímo na tržnici zadrželi čtyři Vietnamce, dva muže a dvě ženy, a následně je obvinili z obchodování s metamfetaminem ve velkém rozsahu v období minimálně minulých tří let. 
     "Podle zjištění policie skupina na tržnici v příhraniční obci Potůčky provozovala stánky s textilním zbožím, kde však častěji než vystavené oblečení prodávala metamfetamin. S velkou pravděpodobností se jednalo o metamfetamin dovezený ze zahraniční, přesné složení a kvalitu zajištěných drog určí až znalci z Kriminalistického ústavu v Praze.
     Tři členové skupiny byli podle kriminalistů přímo zodpovědní za prodej metamfetaminu, prodávali jej v množství od jednotek až po stovky gramů, a to jak dalším distributorům, tak přímo koncovým uživatelům, převážně z Německa. Čtvrtý cizinec zásoboval tržnici metamfetaminem v řádu kilogramů měsíčně,"
sdělila mluvčí NPC s tím, že úkony trestního řízení proběhly na pěti místech, bylo provedeno 7 domovních prohlídek a 14 prohlídek jiných prostor.

     "Bylo zajištěno celkem 681 gramů metamfetaminu v hodnotě zhruba 600 tisíc korun, finanční hotovost ve výši 28.475,- Euro, dvě osobní motorová vozidla a dvě nemovitosti v hodnotě 8 milionů korun. Policisté dále zajistili 2516 kartonů nelegálních cigaret nalezených při prohlídce prostor sloužících ke skladování zboží a větší množství napodobenin značkového oblečení, které bylo předáno Celní správě k dalším opatřením," doplnila mluvčí NPC.

     V případě prokázání viny hrozí všem zadrženým trest odnětí svobody až na dvanáct let.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.