Foto Video

Noční demoliční derby mladých řidičů

Pohled jako po náletu, zničená auta, poškozený autobus a zdemolovaná zastávka

29. dubna 2020 09:04 , aktualizace 10:32

Alkohol Doprava Nehody

Partner článku – Prestol Holding


     V noci na dnešek po půlnoci došlo v sadech Pětatřicátníků v Plzni k dopravní nehodě, při níž dva osobní vozy poškodily nejen autobus, ale zdemolovaly i zastávku tramvaje.
     Podle informací z místa jel mladý cizinec narozený v roce 1999 s vozem Škoda Octavia v pravém jízdním pruhu ve směru do centra a souběžně s ním jel v levém jízdním pruhu vozem Volkswagen Polo další mladík se spolujezdcem. V tuto chvíli není zcela jisté, co přesně se v prostoru zastávek MHD stalo, protože oba řidiči vypovídají každý něco jiného. V každém případě ale vůz Škoda Octavia nejprve narazil do boku autobusu linky N3 stojícího v zastávce a následně narazil do boku Volkswagenu. Oba vozy poté narazily do tramvajové zastávky, kterou zcela zdemolovaly.
     Je neskutečným štěstím, že na zastávce v tu chvíli nikdo nestál a při nehodě nebyl nikdo zraněn. K nehodě vyjeli hasiči, kteří zajistili místo události a provedli protipožární opatření.
     "Policisté oba mladé řidiče podrobili dechové zkoušce na alkohol, která vyšla pozitivní u řidiče Volkswagen Polo s výsledkem 0,82 promile. Mladý muž narozený v roce 2001 byl proto převezen do lékařského zařízení na odběr biologického materiálu," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policie v současné chvíli vyhodnocuje kamerové záznamy a šetří, jak přesně k nehodě se škodou několika set tisíc korun došlo a kdo jí zavinil.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost