Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Dvojice Rotvajlerů pokousala desetiletou holčičku - aktualizováno

Dívenku s mnohačetnými zraněními do nemocnice transportoval vrtulník

17. května 2023 09:16 , aktualizace 10:42

Napadení Záchranáři Zvířata

Partner článku – Alfa Tactical


Aktualizace:

     Před pár okamžiky nám policie potvrdila, že oba psi byli odchyceni nedaleko Holýšova a předáni majiteli, který je nyní musí řádně zabezpečit. Policie děkuje všímavým svědkům za poskytnuté informace a pomoc při odchycení zvířat.

Původní článek

      K vážnému zranění teprve desetileté dívenky došlo včera kolem sedmé hodiny večer na okraji Holýšova na jihu Plzeňska. Holčičku zde napadla dvojice psů rasy Rotvajler, která utekla z areálu místní firmy ležící v areálu bývalých kasáren.

      Vážně zraněnou holčičku s mnohačetnými zraněními si do péče převzali záchranáři a vzhledem k jejímu stavu byl na místo povolán i vrtulník Letecké záchranné služby. "Mladou pacientku se středně těžkými poraněními nohou jsme transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň," uvedla nám tisková mluvčí LZS.

     Po psovi a feně, kteří mají útok na svědomí, pátrá majitel i policisté. Město Holýšov ještě večer na svůj Facebookový profil umístilo toto varování:

     Dvojici agresivních Rotvajlerů se podle místostarosty Holýšova bohužel dosud nepodařilo odchytit.      

     Událostí se samozřejmě zabývají policisté. "Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování se zabývají případem zranění dítěte psem, ke kterému došlo včerejšího dne ve večerních hodinách v Holýšově.
     Z areálu jedné firmy na okraji města utekli dva psi plemene rotvajler, kteří následně napadli nezletilou dívku. Ta utrpěla vážná poranění a musela být letecky transportována do nemocnice. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a prověřují veškeré okolnosti,"
uvedla k tomuto smutnému případu mluvčí policie s tím, že vzhledem k tomu, že se do současné doby nepodařilo zvířata odchytit, spolupracují policisté s místní samosprávou, po psech pátrají a ve věci přijali adekvátní opatření.

Úvodní foto: ilustrační


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.