Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Dvojnásobný pokus o vraždu kvůli hádce o válce na Ukrajině

Krajští kriminalisté obvinili šestatřicetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu

Autor: Karel Aleš neděle 7. dubna 20:11 , aktualizace 20:27

Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes ráno jsme vás informovali o fyzickém napadení a pobodání dvou mužů, ke kterému došlo na parkovišti u čerpací stanice v obci Horní Folmava na Domažlicku. Vzhledem k vážnému stavu obou zraněných mužů, způsobu provedení útoku i počtu bodných ran si vyšetřování přebrali krajští kriminalisté, kteří vyšetřují ty nejzávažnější trestné činy samozřejmě včetně vražd. 

     "Podle prvotních informací se mělo jednat o konflikt mezi třemi muži ve věku 42, 40 a 36 let, jenž měl vyústit až ve fyzické napadení, při kterém nejmladší z nich způsobil starším dvěma mužům závažná bodná poranění," doplnila nám dnes odpoledne mluvčí policie.

     Podle informací přímo z místa hádka, která později přerostla v pobodání, vznikla kvůli rozdílnému názoru tří cizinců na válku na Ukrajině i současné politické situaci mezi Litvou a Ukrajinou. Následně silně opilý šestatřicetiletý Litevec oba Ukrajince pobodal.

     "Dnes v odpoledních hodinách kriminalisté zahájili proti šestatřicetiletému muži trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu. Následně předají státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," dokončila mluvčí.


Původní článek:

Dva pobodané muže do nemocnice transportoval vrtulník

     V noci na dnešek před devátou hodinou došlo v Horní Folmavě, což je malá vesnice, část obce Česká Kubice ležící v okrese Domažlice, k pobodání dvou mužů.

      Jednalo se poměrně o veliký zásah všech záchranných složek, na místo kromě policie vyjížděli záchranáři nejen pozemní cestou, ale letěl i vrtulník letecké záchranné služby z letiště v Líních. Dále součinnost poskytovali i hasiči, kteří zajišťovali prostor pro přistání vrtulníku, poskytovali asistenci záchranářům a také zajistili osvětlení prostoru pro potřeby kriminalistů, kteří pochopitelně přebrali vyšetřování celé události.

     Podle informací přímo z místa proběhl konflikt mezi řidiči kamionů a velmi vážně byli zraněni dva Ukrajinci, zatímco útočníkem byl Litevec.

     "My jsme na parkovišti ve Folmavě převzali dva asi čtyřicetileté muže s bodnými zraněními ve středně těžkém až vážném stavu a letecky jsme je transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranářů.

     "Od včerejších večerních hodin se zabýváme násilným trestným činem, ke kterému došlo na Domažlicku. Jednalo se pravděpodobně o konflikt mezi třemi muži, při kterém byli dva z nich vážně zraněni a museli být transportováni do nemocnice. Třetího muže jsme zadrželi a provádíme s ním procesní úkony. Více informací sdělíme, až to bude možné," doplnila informace mluvčí policie.

Foto: hasiči, policie

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.