Muže v bazénu zasáhl elektrický proud - aktualizováno

Ve snaze zachránit manžela byla proudem zasažena i jeho žena

pátek 24. června 10:34 , aktualizace 10:39

Hasiči Záchranáři Záchrana života

Partner článku – D.S.D. METAL plus

Aktualizace:

     Dnes nás kontaktoval hlavní aktér tohoto případu s prosbou o zveřejnění poděkování: "Chtěl bych prostřednictvím vašeho článku velmi poděkovat hasičům, záchranářům a hlavně sousedům, bez kterých bych tu dnes nebyl," napsal nám muž, kterého elektrický proud zasáhl.
     Opravil nám také drobnou nepřesnost v článku, pokoušela se ho zachránit přítelkyně, nikoli manželka, jak jsme mylně uvedli. Také jí patří podíl na mužově záchraně, které přivoláním sousedů velmi pomohla.       

     Pisateli i jeho přítelkyni přejeme hodně zdraví a poděkování záchranným složkám jsme samozřejmě velice rádi předali.

Původní článek:

     S příchodem teplého léta tráví stále více lidí čas u rybníků, koupališť nebo bazénů na zahradách domů. To se málem stalo osudným obyvateli domu v Jiráskově ulici v Plzni na Slovanech.

     Muž se v neděli před desátou hodinou dopoledne rozhodl dát si osvěžující koupel v bazénu na zahradě, udělal ale obrovskou chybu, která ho málem stála život. Přímo z bazénu totiž začal manipulovat s prodlužovacím elektrickým kabelem. Koupajícího se muže tak zasáhl silný elektrický výboj a došlo u něj k zástavě srdce.
      Muže, kterému v tu chvíli přímo hrozila smrt, si všimla manželka a vyrazila mu okamžitě na pomoc. Bohužel si ale neuvědomila, co se stalo, a když pro manžela do vody sáhla, dostala taktéž elektrický výboj. Její křik ale naštěstí vzburcoval sousedy, kteří nejprve odpojili elektrický kabel ze sítě, poté muže vylovili z bazénu a zahájili jeho laickou resuscitaci. 

      Na místo také okamžitě vyjeli hasiči a záchranáři, kteří si resuscitaci muže převzali. Následně se pomocí AED, tedy automatizovaného externího defibrilátoru, podařilo u muže obnovit životní funkce.
      "Muže narozeného v roce 1981 jsme po zásahu elektrickým proudem v bazénu a následné laické resuscitaci převzali a po obnovení životních funkcí jsme ho při vědomí transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedl nám tiskový mluvčí záchranářů s tím, že k observaci byla do nemocnice transportována i manželka muže.

Foto ilustrační 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.