Fakultní nemocnice i primátor Plzně Vám moc děkují!

Společná prosba Plzně a Fakultní nemocnice vyvolala velkou vlnu zájmu

24. října 2020 10:02 , aktualizace 10:27

Partner článku – Workpress Aviation

Tento týden jsme vydávali článek s prosbou Fakultní nemocnice o pomoc:

Pomáháme Vám a dnes pomozte i Vy nám!

Pomáháme Vám a dnes pomozte i Vy nám!

20. 10. 2020, 13:07, aktualizace 21. 10. 2020, 15:47

Fakultní nemocnice Plzeň prosí o Vaši pomoc

Dnes přišlo od této nemocnice i primátora Plzně veliké poděkování:

     Výzva vyvolala až nečekanou vlnu zájmu, za první dva dny od zveřejnění se přihlásilo přes sto lidí na různé pozice. Hlásí se senioři, maminky na rodičovské dovolené, které se prostřídají s manželem a babičkami a mají zájem i o noční služby, studenti různých oborů, kteří slibují, že se rychle zaučí, zaměstnanci utlumených firem, jimž doma chybí práce a vědomí, že jsou platní, ale také ti, kteří jsou zaměstnáni na směny a ve svém volnu jsou ochotni pomoci, kde bude třeba.
     Město Plzeň všechny eviduje, jmenné seznamy předává do Fakultní nemocnice a organizacím, které zájemce kontaktují s konkrétními nabídkami, pokud je třeba.
     „Reakce a zájem Plzeňanů jsou neskutečné. Ze srdce jim za ně děkuji. Ukazuje se, že jsou v nás stále lidskost a solidarita, které se projevily už na jaře, kdy jsme si pomáhali navzájem. Všechny, kteří se nám přihlásili, chci poprosit o trpělivost a současně ujistit, že o nich víme. Jakmile bude potřeba jejich pomoci, ozveme se jim,“ uvedl primátor Plzně Martin Baxa.

     Ředitel Fakultní nemocnice Plzeň Václav Šimánek dodává: „Velmi si vážíme všech lidí, kteří nabídli pomoc Fakultní nemocnici. Nabídky našich spoluobčanů členíme dle jejich profesí či znalostí a zároveň zjišťujeme potřeby našich provozů. Doba je hektická a každým dnem se mění nejen počet pacientů, ale i zaměstnanců. Moc si všech zájemců o pomoc vážíme a děkujeme.“

    Zájemci se v rámci výzvy mohli hlásit o pozice v oblasti buď Pečovatel sociální služby nebo Pomocník FN Plzeň. Podle vedoucí magistrátního odboru sociálních služeb Aleny Hynkové je díky tomu nyní v „záloze“ pro výpomoc v plzeňských sociálních zařízeních i FN Plzeň více než stovka osob. Všichni zájemci jsou obratem vyrozuměni o zařazení do databáze, kontakty jsou následně postupovány jak vedení nemocnice, tak konkrétním organizacím, které se spojují se zájemci napřímo.
     „Sounáležitost veřejnosti se projevila naplno, stejně jako při první vlně epidemie, což je ta nejlepší zpráva pro nemocnici, domovy seniorů i další zařízení, jejichž zaměstnanci poslední týdny zažívají obrovský tlak a nápor. Už pouhé vědomí, že ‚je kam sáhnout a koho požádat o pomoc, když bude nejhůř‘ je zárukou, že i nejtěžší období, které nás bezesporu čeká, díky obětavosti občanů města, organizace zvládnou,“ řekla Alena Hynková.
     Dotyční tak mohou být novou posilou v plzeňském Městském ústavu sociálních služeb, v Diecézní i Městské charitě Plzeň, v Domovince, ale i pro organizace v rámci Plzeňského kraje, jemuž jsou v rámci spolupráce kontakty městem rovněž postupovány, neboť řada zájemců se na výzvu hlásí i z ostatních obcí a měst regionu.

     Se svojí vlastní výzvou směrem k občanům města vyjel o den dříve i největší plzeňský poskytovatel Městský ústav sociálních služeb v Plzni. „Situace se mění každou hodinou, nikdo dnes nedokáže odhadnout, co nákaza provede s obslužným personálem, a my nemůžeme dopustit, aby péče o naše klienty zkolabovala. Chci touto cestou velmi poděkovat všem, kteří jsou v těchto nelehkých časech ochotni nabídnout pomoc, na úkor svého vlastního pohodlí a času, jen v zájmu ochrany těch nejzranitelnějších. Dostali jsme neuvěřitelné množství nabídek a jsme za ně velmi vděční, reagujeme na všechny. Děkujeme, Plzeňáci,“ vzkázal naším prostřednictvím ředitel uvedeného zařízení Vladimír Chuchler.

Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.