Foto

V kasinu v Plzni hráči směnil falešné stodolarovky

Za zpeněžení falešných respektive reklamních bankovek hrozí muži až osmiletý trest

14. července 2021 13:58 , aktualizace 15:29

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Od neděle 11. července se kriminalisté zabývají případem šíření padělků stodolarových bankovek v Plzni. Falešné bankovky se objevily hned na dvou místech, nejprve v Casinu Bonver v Kotkově ulici, kde mladý muž v časných ranních hodinách oslovil Rumuna, který zde hrál na výherních automatech, a nabídl mu stodolarovou bankovku za 1500 korun. Postupně mladý muž nepříliš chytrému cizinci prodal osm bankovek za celkem jedenáct tisíc korun.
      Rumuna ráno po probuzení čekal pořádný šok, když zjistil, co si za své peníze koupil a obrátil se proto na policii, policisté případ zadokumentovali a po pachateli začali pátrat

      Ještě v průběhu neděle obdrželi policisté další oznámení o falešné stodolarovce, kterou tentokrát v herně na Mikulášském náměstí chtěl po personálu směnit za české koruny muž odpovídajícího popisu. Personálu se bankovka zcela pochopitelně nezdála a na místo přivolali policisty, muž ale stačil utéct ještě před jejich příjezdem. Policisté po něm začali okamžitě pátrat a v krátké době se jim ho i s pomocí kamerového systému podařilo nalézt a zadržet.

     "Pětadvacetiletý muž kriminalistům popsal, že bankovek si všiml u taxikáře, který ho v noci na pondělí vezl a zeptal se ho na ně. Taxikář mu je věnoval s tím, že se jedná pouze o reklamní bankovky, které jsou bezcenné. Muži sice bylo divné, že bankovky dostal zadarmo, ale protože byly stejné, jako vzory, které si našel na internetu, rozhodl se je zpeněžit. Růžových čínských znaků na bankovce si údajně nevšiml," popsala tisková mluvčí policie.

      Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího zločinu padělání a pozměnění peněz a spolu se spisovým materiálem podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soudce ale dnes ráno s návrhem státního zástupce nesouhlasil, a tak je muž stíhán na svobodě. Hrozí mu trest odnětí svobody na tři roky až osm let.

První dvě foto mužem nabízené stodolarovky, třetí skutečná bankovka

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.